Młodzież z Energetyka pokazała wielkie serce. W pierwszy dzień ferii szuka dawców szpiku [AUDIO]

i

Autor: RR

Młodzież z Energetyka pokazała wielkie serce. W pierwszy dzień ferii szuka dawców szpiku [AUDIO]

2022-02-14 15:25

Zamiast leniuchować w domu, wolą wspierać innych. W Łódzkiem rozpoczęły się ferie zimowe, a młodzież z Bełchatowa zorganizowała dziś w bełchatowskiej galerii szczytną akcję „Serce na dłoni”. Niemal przez cały dzień zachęcają mieszkańców do rejestracji jako potencjalnych dawców szpiku.

Grupa uczniów z Zespołu Szkól Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie zgłosiła się do olimpiady „Zwolnieni z teorii”. W ramach olimpiady zorganizowali wydarzenie „Serce na dłoni”, podczas którego można dołączyć do potencjalnych dawców szpiku DKMS. Tak się złożyło, że akcja przypadła w pierwszy dzień ferii zimowych w Łódzkiem, czyli w Walentynki. 

Od godz. 10 w bełchatowskiej galerii młodzież z Energetyka zachęca do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców. To nic nie kosztuje, a można uratować czyjeś życie. Młodzi bełchatowianie tłumaczą też metody pobrania szpiku oraz prowadzą pogadanki na temat pomocy osobom chorym na nowotwory krwi.

Na tym nie koniec. Sami zorganizowali też część artystyczną i wiele ciekawych pokazów. Zadbali też o to, aby każda zarejestrowana osoba wróciła do domu z małym upominkiem. Ich zaangażowanie w tę akcję jest godne pochwały. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Akcja "Serce na dłoni". Młodzież z Energetyka szuka potencjalnych dawców szpiku

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy uczniowie powinni chodzić do szkoły tylko cztery dni w tygodniu?
Jak mówić o cukrzycy bez cukru, bez ogródek? Opowiada Michał Figurski dziennikarz radiowy, założyciel Fundacji Najsłodsi