Kurtyna wodna chłodzi bełchatowian. Ile takich urządzeń pojawiło się w mieście? [AUDIO]

i

Autor: RR

Kurtyna wodna chłodzi bełchatowian. Ile takich urządzeń pojawiło się w mieście? [AUDIO]

2022-06-27 13:26

Dają orzeźwienie i pomagają przetrwać upały. Mowa o kurtynach z wodną mgiełką. Dziś takie urządzenie uruchomiono w samym centrum Bełchatowa. Przechodnie chętnie z niego korzystają.

Fala upałów, która przechodzi przez Polskę daje się we znaki. Ze słońcem nie ma żartów, więc lepiej uważać. Schłodzić można się na kilka sposobów: zostając w domu, chowając się w cieniu czy zakładając kapelusz. Oczywiście należy też pić dużo płynów, zwłaszcza wody. 

W Bełchatowie pomocną dłoń wyciągnęło też miasto, które na Placu Narutowicza ustawiło dziś kurtynę z mgiełką wodną. Wystarczy chwila, aby się schłodzić i orzeźwić. Bełchatowianie, bez względu na wiek, chętnie z tej opcji korzystają. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Kurtyna wodna na Placu Narutowicza. Posłuchaj co o tym pomyśle mówią bełchatowianie

Póki co na terenie miasta pojawiła się jedna kurtyna wodna. Jak usłyszeliśmy w bełchatowskim magistracie, na razie nie ma w planach instalowania kolejnych, ale nikt tego nie wyklucza. Jeśli upały dalej będą doskwierać, możliwe, że takie urządzenia zostaną też uruchomione w innych lokalizacjach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl 

Sonda
Stosujesz krem do twarzy z filtrem codziennie?
ESKA Summer City Łódź 2022