Lato w Bełchatowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Lato w Bełchatowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

2021-06-29 15:30

Koncerty, pikniki, food trucki, kino na leżakach, sportowa rywalizacja i jeszcze wiele innych wydarzeń. Najbliższe dwa miesiące w Bełchatowie zapowiadają się ciekawie. Nie zabraknie wydarzeń zarówno dla tych mniejszych, jak i nieco starszych bełchatowian.

To będzie lato pełne atrakcji. Miasto zaplanowało kilkanaście różnorodnych wydarzeń. Początek w piątek, 2 lipca. Przez cały najbliższy weekend (tj. do niedzieli 4 lipca) na placu Narutowicza zaparkują food trucki, które serwować będą pyszne dania z różnych zakątków świata. Osoby, które będą chciały spędzić dzień nieco aktywniej mogą wziąć udział w grze miejskiej "Ale objazd", którą zaplanowano na 3 lipca. To będzie dobra okazja, aby poznać Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie "od kuchni".

A to dopiero początek. Tydzień później odbędzie się muzyczne spotkanie z Tatianą Kopalą – finalistką ostatniej edycji The Voice Kids. W niedzielę, 11 lipca, na placu Narutowicza 10-letnia bełchatowianka dysponująca wyjątkowo mocnym głosem da krótki recital oraz odpowie na kilka pytań dotyczących m.in. początków jej przygody z muzyką, występów w największym telewizyjnym talent show dla dzieci oraz swoich marzeniach i artystycznych planach.

Druga połowa lipca upłynie pod znakiem filmu, muzyki i sportu przez duże „S”. W piątek, 16 lipca, Kino Kultura działające w Miejskim Centrum Kultury zaprosi miłośników X Muzy na darmowy seans filmowy. Natomiast dwa dni później, tj. w niedzielę 18 lipca, będzie można dopingować prawdziwych „ludzi z żelaza”. Bełchatów już po raz siódmy będzie areną zmagań triathlonistów. Pływanie, jazda na rowerze i bieg zakończony w centrum miasta z pewnością przyciągną fanów tej wyczerpującej, ale jakże widowiskowej, dyscypliny sportu. W końcówce pierwszego miesiąca wakacji miasto żyć będzie muzyką. Już 18 lipca w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego. Tydzień później, w sobotę 24 lipca, w ramach Open Stage, zaprezentują się kapele Thrudy i Mora. Plenerowa scena rozstawiona zostanie na placu Narutowicza.

Druga połowa wakacji z kolejnymi atrakcjami

Sierpień w Bełchatowie rozpocznie wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w niedzielę, 1 sierpnia, w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki zorganizowany zostanie koncert „Wyśpiewajmy pamięć”, podczas którego przy dźwiękach polskich pieśni patriotycznych wspominać będziemy tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. To jednak nie koniec muzycznych propozycji. 8 sierpnia planowana jest bowiem niezwykła niespodzianka.

Z myślą o całych rodzinach zorganizowany zostanie Piknik ze Stefanem i Nelly. 14 sierpnia w parku przy Dworku Olszewskich odegrana zostanie historyczna scena śmierci młodego Hellwiga w 1920 roku. Impreza nawiązywać będzie także do 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. Z kolei dzień później, 15 sierpnia uczestnicy Biegu Tropem Wilczym upamiętnią żołnierzy wyklętych, przebiegając symboliczny dystans 1936 metrów – nawiązujący do daty śmierci ostatniego z niezłomnych.

Koniec wakacji także obfitować będzie w moc atrakcyjnych wydarzeń. Kolejny darmowy seans w Kinie Kultura (20 sierpnia), zlot food trucków na placu Narutowicza (20 – 22 sierpnia) i akcja ma pumptrucku „Nie pompujesz – nie jedziesz” (21 sierpnia). Ostatnie planowane na lato wydarzenia odbędą się natomiast 29 sierpnia. Tego dnia na błoniach przy Muzeum Regionalnym odbędzie się Piknik w harmonii z naturą, podczas którego m.in. poznamy zwycięzców miejskiego konkursu „Miasto talentów”, wieczorem zaś będzie się można zrelaksować podczas letniego Kina na leżakach przy Miejskim Centrum Kultury.

Sonda
Z jakiego portalu społecznościowego korzystasz najczęściej?
Groźny wypadek na ścieżce rowerowej. Rowerzystka złamała obie ręce