Lawinowo rośnie liczba pacjentów w szpitalach. Ile łóżek covidowych zajętych jest w Bełchatowie?

i

Autor: Pixabay

Lawinowo rośnie liczba pacjentów w szpitalach. Ile łóżek "covidowych" zajętych jest w Bełchatowie?

2021-03-08 16:36

Trzecia fala koronawirusa nabiera tempa. Z każdym dniem rośnie liczba zakażonych. Niestety, szybko wzrasta też liczba pacjentów, którzy z powodu COVID-19 trafiają do szpitali i wymagają wspomagania respiratorem. W ciągu ostatniej doby do polskich szpitali trafiło prawie pół tysiąca osób z COVID-19 - poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że pod respiratory trafiło dalszych 69 osób. Kraska ocenił, że liczba zakażonych trafiających do szpitali przybywa w sposób lawinowy. Jak wygląda sytuacja w bełchatowskim Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II? Czy ogólnopolskie dane przekładają się na tą ogólnopolską? Sprawdź w poniższym artykule.

Waldemar Kraska w poniedziałek (8 marca) rano w Programie Pierwszym Polskiego Radia podał dane na temat zajęcia w szpitalach tzw. łóżek covidowych.

- Tu, niestety, w ciągu ostatniej doby przybyła nam prawie pół tysiąca nowych pacjentów. 69 osób trafiło także na respiratory. To jest bardzo niepokojąca liczba. Widzimy, że tych pacjentów zakażonych koronawirusem niestety przybywa w naszych szpitalach i to przybywa w dość lawinowy sposób – podkreślił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Kraska poinformował również, że obecnie ponad 17,3 tys. osób przebywa na oddziałach covidowych. Przypomniał, że do dyspozycji jest też 35 szpitali tymczasowych. W nich - według informacji przekazanych przez Kraskę - przebywa obecnie tysiąc osób, a jest w nich prawie 7 tys. miejsc.

Dopytywany o dużą liczbę osób w złym stanie, wskazał na fakt zbyt późnego zgłaszania się pacjentów do szpitali.

- Pacjenci usiłują na własną rękę się leczyć, czasem w ogóle nie zgłaszają się do lekarza, nawet nie wykonują testów. Chcą tę chorobę przejść w domu – mówił Kraska.

Jak wygląda sytuacja w lecznicy w Bełchatowie?

Jak ogólnopolskie statystyki przekładają się na działalność bełchatowskiej lecznicy? W Szpitalu Wojewódzkim im Jana Pawła II obecnie wydzielonych jest 96 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem bądź stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 16 z tych łóżek to te do intensywnej terapii z respiratorami.

Z informacji przekazanych przez bełchatowski szpital w miniony piątek (5 marca) ponad połowa tych miejsc jest zajęta. Na wydzielonych łóżkach oddziału obserwacyjno – zakaźnego hospitalizowanych jest 44 pacjentów. W oddziale anestezjologii i intensywnej terapii na 16 łóżkach respiratorowych leczonych jest pacjentów 9 chorych na koronawirusa.

W ciagu ostatniej doby, w niedzielę w powiecie bełchatowskim wykonano 114 testów w kierunku koronawirusa. 23 z nich dały wynik pozytywny. W tej chwili kwarantanną objętych jest blisko pół tysiąca mieszkańców regionu – dokładnie 452 . W Łódzkiem w minioną niedzielę mieliśmy blisko 600 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wykonano 3006 testów, 620 z nich dało wynik pozytywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy emerytura bez podatku to dobry pomysł?
Historyczny tramwaj na ulicach Poznania