Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów w najlepszej ósemce w Europie. Dla nas to ekscytująca przygoda

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów w najlepszej ósemce w Europie. "Dla nas to ekscytująca przygoda"

2021-02-11 14:14

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w najlepszej ósemce Ligi Mistrzów. Bełchatowianie są jedną z trzech drużyn, które do ćwierćfinału awansowały z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Teraz czas na walkę o najlepszą czwórkę w Europie. Jakiego rywala chciałby wylosować trener PGE Skry? Tego dowiecie się w tym artykule.

Bełchatowianie zajęli drugie miejsce w grupie A, którą w cuglach wygrała inna polska drużyna - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Michała Mieszko Gogola musieli czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach licząc, że dorobek punktowy pozwoli im znaleźć się w gronie trzech drużyn z drugiego miejsca, które wywalczą awans do ćwierćfinałów. Świetne wiadomości dla bełchatowian nadeszły wczoraj z Kazania, gdzie miejscowy Rubin pokonał Berlin Recycling Volleys, co oznaczało, że do kolejnej rundy przeszła drużyna z Bełchatowa. Apetyt, jak wiadomo, rośnie w miarę jedzenia.

- W tej chwili gramy mecze co trzy dni na trzech frontach. Mamy teraz dużo meczów pod koniec lutego, a teraz dochodzi jeszcze Liga Mistrzów. Chcielibyśmy wygrywać każdy mecz, ale wiadomo, że przy takim natężeniu ten poziom będzie falował. Fajnie byłoby znaleźć się w najlepszej czwórce, skoro jesteśmy już w ósemce. Na pewno będzie to nasz cel. Teraz wystarczy czekać na losowanie. Dla nas to ekscytująca przygoda i na tle tych wszystkich przeciwności, z którymi trzeba się mierzyć w tym sezonie, na pewno będzie to fajne granie - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Szkoleniowiec bełchatowian przyznaje, że lubi grać z potęgami. Na kogo chciałby trafić w walce o półfinał Ligi Mistrzów?

- Nie wiem, ale wydaje mi się, że trafimy na Zenit Kazań (śmiech). Każdy ma swojego faworyta, swój typ. To nie jest tak, że teraz będziemy sobie wybierać. Każda z drużyn jest znakomita, ale podświadomie czuję, że będzie to ekipa z Kazania - dodaje Gogol.

PGE Skra Bełchatów ma bardzo bogatą kolekcję trofeów, ale wciąż brakuje jednego - zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Najbliżej tego celu bełchatowianie byli w 2012 roku. Wówczas w finale rozgrywanym w łódzkiej Atlas Arenie po dramatycznym spotkaniu przegrali 2:3 z Zenitem Kazań.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najważniejsze daty i wydarzenia w historii świata - czy dopasujesz je do siebie?

Pytanie 1 z 15
Co zrobił Aleksander Macedoński w czasie swoich podbojów w IV w. p.ne.?
Pożar na Bałutach w Łodzi