Liga Mistrzów znów w Bełchatowie. Siatkarze PGE Skry walczą o fazę play-off

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Liga Mistrzów znów w Bełchatowie. Siatkarze PGE Skry walczą o fazę play-off

2021-01-25 17:00

Siatkarska Europa wraca do Bełchatowa. To właśnie w bełchatowskiej hali Energia rozegrany zostanie drugi turniej grupy A Ligi Mistrzów. We wtorek, 26 stycznia gospodarze turnieju PGE Skra zagrają z liderem tabeli Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godz. 20.30. Rywalami polskich drużyn będą też turecki Fenerbahce Stambuł oraz Lindemans Aalst z Belgii.

To będzie bardzo wyczerpujący tydzień dla siatkarzy PGE Skry. Bełchatowianie od wtorku do czwartku zagrają w turnieju Ligi Mistrzów, który odbędzie się w hali Energia. Celem jest awans do ćwierćfinału.

Pierwszy turniej grupy A odbył się w grudniu w Kędzierzynie-Koźlu. Wówczas bełchatowianie przegrali z gospodarzami (0:3), ale wygrali dwa pozostałe spotkania: z belgijskim Lindemans Aalst (3:0) oraz Fenerbahce Stambuł (3:1). Żółto-czarni z dorobkiem 6. punktów zajęli drugie miejsce w grupie. Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

- Czeka nas na pewno wyczerpujący turniej i musimy podejść do niego na jak największej świeżości. Na “dzień dobry” zagramy z Kędzierzynem, a jesteśmy jedyną drużyną, która w tym sezonie urwała im punkty. Mam nadzieję, że nasze zdrowe mentalne podejście i to, że gramy u siebie, w Bełchatowie, spowoduje, że wykrzesamy z siebie jeszcze więcej energii na ten turniej - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Bełchatowianie chcą skupić się na pierwszym spotkaniu, które może okazać się kluczowe. Podopieczni Michała Mieszko Gogola zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA, a w przypadku zwycięstwa szanse wyjścia z grupy będą znacznie wyższe.

- Świetnie będzie zagrać w naszej hali i sprawić, że klub będzie z nas dumny - mówi amerykański przyjmujący PGE Skry Taylor Sander.

Terminarz spotkań:

wtorek (26 stycznia)

Lindemans Aalst - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 20.30)

środa (27 stycznia)

PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst (godz. 18)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce Stambuł (godz. 20.30)

czwartek (28 stycznia)

PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst (godz. 20.30)

Trzymamy kciuki za siatkarzy z Bełchatowa!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Sonda
Coraz więcej klubów otwiera się na nielegalu. Poszlibyście?
Tłumy szaleją na dyskotece w środku pandemii bez masek