Łódzkie: Kilkanaście tysięcy odbiorców wciąż bez prądu

i

Autor: PGE

Łódzkie: Kilkanaście tysięcy odbiorców wciąż bez prądu

2021-07-16 16:09

Do jutra, czyli 17 lipca ma potrwać usuwanie awarii sieci elektroenergetycznych po środowej nawałnicy w Łódzkiem. Bez prądu wciąż pozostaje tam ok 16 tys. odbiorców. Energii elektrycznej nie ma też ok pół tysiąca odbiorców podległych rejonowi energetycznemu Bełchatów. Mowa m.in. o gminach Bełchatów, Zelów czy Szczerców.

Wciąż usuwane są skutki środowej nawałnicy, która w Łódzkiem wyrządziła mnóstwo szkód. Energetycy już kolejną dobę walczą z awariami sieci elektroenergetycznych.

- Aktualnie na terenie działania oddziału Łódź, bez prądu pozostaje ok. 16 tys. odbiorców. Przede wszystkim w obszarze Zgierza, Pabianic, Piotrkowa i Łowicza. Na terenie działania rejonu energetycznego Bełchatów w tej chwili bez prądu pozostaje ok. 500 odbiorców. Głównie w gminach Bełchatów, Drużbice, Zelów, Szczerców i Wola Krzysztoporska – informuje Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja w Łodzi, która podkreśla, że nad usunięciem skutków awarii pracują wszystkie brygady techniczne oraz posiłki z innych rejonów energetycznych i oddziałów.

Jak usłyszeliśmy w łódzkim oddziale PGE Dystrybucja, jest szansa, że jeszcze dziś część odbiorców odzyska prąd. Ale do zdecydowanej większości domów ma wrócić jutro.

Po środowej nawałnicy, która przeszła przez Łódzkie, bez prądu było ok 150 tys. odbiorców.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy jesteś uzależniony od Internetu?

Pytanie 1 z 12
Czy ciągle rozmyślasz o poprzednich aktywnościach w sieci i już myślisz o kolejnych?
Ponad 280 kg narkotyków poszło z dymem. Spalili je bydgoscy policjanci