W weekend ulica Pileckiego będzie zamknięta. Szykuje się komunikacyjny armagedon w centrum Bełchatowa

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

W weekend ulica Pileckiego będzie zamknięta. Szykuje się komunikacyjny armagedon w centrum Bełchatowa

2021-07-14 14:25

Ważna informacja dla kierowców! W sobotę i niedzielę (17 i 18 lipca) nie przejedziemy ulicą Pileckiego w Bełchatowie. W związku z planowaną na ten czas wymianą nawierzchni asfaltowej, będzie nieprzejezdna. Ale to nie wszystko. W niedzielę odbędzie się kolejna edycja Triathlon Energy, a to oznacza, że kolejne ulice będą wyłączone z ruchu.

Przebudowa Pileckiego ma związek z kończącą się właśnie budową marketu w tym rejonie. Inwestor zobowiązał się do częściowego poszerzenia jezdni. Prace w tym zakresie właśnie dobiegają końca. W najbliższym czasie drogowcy zajmą się jej nawierzchnią. Stara zostanie wyfrezowana, wysokość studzienek wyregulowana, na końcu zaś położony będzie nowy asfaltobeton.

By roboty przebiegły szybko i sprawnie, w sobotę i niedzielę (17 i 18 lipca) ulica Pileckiego zostanie zamknięta. Wjechać będą mogli jedynie mieszkańcy posesji znajdujących się zarówno przy Pileckiego, jak i Bocznej, a także pojazdy zaopatrzenia. Kierowców jadących od strony ul. 1 Maja obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo w ul. Kościuszki, z kolei ci jadący Kościuszki będą mogli skręcić w lewo w 1 Maja. Dodatkowo dojazd do Muzeum Regionalnego możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Hellwigów.

Będą duże utrudnienia dla kierowców

W najbliższy weekend, a szczególnie w niedzielę, lepiej zostawić auto w garażu lub na parkingu. Remont ulicy Pileckiego to jedno, ale w najbliższy weekend Bełchatów będzie gospodarzem kolejnej edycji Triathlon Energy. A to oznacza, że w niedzielę, bo wtedy zawodnicy ruszą na trasę, wiele dróg i ulic będzie czasowo zamkniętych.

Utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią na terenie miejscowości Bełchatów, Poręby, Grocholice i Słok. W godzinach 8-13 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok - Młyn.

W godzinach 9-13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa.

W godzinach 9.30-16.30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta ulica Lecha i Marii Kaczyńskiech oraz ulica Czyżewskiego od ronda Lecha i Marii Kaczyńskich w kierunku miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km.

Przypominamy, że cały czas trwa remont ulicy Kwiatowej, która częściowo jest zamknięta.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Czy możesz być współuzależniony?

Pytanie 1 z 13
Czy wstydzisz się tego, co dzieje się w Twoim domu?
Kradną auta w biały dzień w Warszawie. Wideo z kradzieży!