nowa jezdnia na A1 jeszcze w tym roku

i

Autor: GDDKiA

Łódzkie: Ruch po jednej jezdni na A1 jeszcze w tym roku!

2020-10-15 15:35

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku kierowcy dojadą szybciej i bezpieczniej z północy na południe Polski. Budowa autostrady A1 na odcinku od Tuszyna do Częstochowy idzie zgodnie z planem, a inwestor zapowiada, że do 2020 roku będzie już dostępna jedna jezdnia w obu kierunkach.

Takie wieści cieszą kierowców. Jeszcze w tym roku ma być puszczony ruch po nowej, betonowej jezdni na całym odcinku budowanej autostrady A1 w Łódzkiem.

- My ten plan cały czas podtrzymujemy. Mobilizujemy wykonawców, aby jeszcze w tym roku kierowcy mogli przejechać z Tuszyna do Częstochowy pierwszą jezdnią autostrady A1. Odbędzie się to na zasadach tymczasowej organizacji ruchu, ale najważniejsze, że będzie bardziej komfortowo i bezpieczniej - informują służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Na wszystkich czterech odcinkach budowy autostrady A1 w województwie łódzkim prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a w niektórych przypadkach nawet go wyprzedzają. Wszędzie przekroczyły półmetek, poza odcinkiem "B" Piotrków Trybunalski - Kamieńsk, gdzie umowa z wykonawcą była podpisana najpóźniej.

Warto pamiętać, że prace prowadzone są w istniejącym śladzie drogi krajowej nr 1, potocznie nazywanej "gierkówką", co stanowi dodatkowe utrudnienie zarówno dla budujących, jak i dla kierowców.

- Postanowiliśmy jednak zawiesić sobie poprzeczkę wysoko i chcemy, aby do końca tego roku kierowcy mogli skorzystać już z pierwszej nowej jezdni. Na zasadach tymczasowej organizacji ruchu wykorzystamy trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny i udostępnimy kierowcom po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. To ambitny plan, ale w przypadku autostrady A1 i obwodnicy Częstochowy już pokazaliśmy, że takie trudne założenia potrafimy realizować - dodają służby łódzkiego oddziału GDDKiA

Docelowo na A1 w Łódzkiem będą trzy pasy w obu kierunkach. Inwestycja ma zostać zakończona do 2022 roku.

Prezydenci Polski. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Najkrócej prezydentem Polski był:
Studenci AGH pokazali swoje talenty