Łódzkie: W środę policyjna akcja Kaskada

i

Autor: KPP Bełchatów

Łódzkie: W środę policyjna akcja "Kaskada"

2022-09-20 14:49

Jeździsz za szybko lub ostrzegasz innych kierowców przed policją mrugając światłami? Licz się z konsekwencjami. W środę, 21 września policja w Łódzkiem przeprowadzi akcję "Kaskada". Mundurowi podkreślają, że nie będzie taryfy ulgowej.

W środę w Łódzkiem policjanci zorganizują akcję „Kaskada”. Mundurowi wezmą na celownik kierowców, którzy przekraczają prędkość. 

- Na danym odcinku drogi pojawi się kilka patroli policji. Ta akcja wymierzona jest w niesfornych kierowców, którzy ostrzeżeni przez innych kierowców zwalniają przy patrolu, a następnie mijając go zwiększają prędkość - wyjaśnia Marcin Kucner, naczelnik drogówki w Bełchatowie, który zaznacza, że konsekwencje poniosą też ci zmotoryzowani, którzy korzystają ze świateł niezgodnie z przepisami. Mówiąc krótko 'mrugają', aby przestrzec innych kierowców przed policją.

Policjanci z drogówki mają pojawić się na tych odcinkach dróg, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. 

Lepiej mieć się na baczności. Przypominamy, że od kilku dni obowiązuje nowy taryfikator punktów karnych. Łamanie przepisów drogowych słono kosztuje. W Bełchatowie są już pierwsi kierowcy, którzy boleśnie odczuli zwiększenie liczby punktów karnych.

- Jednym z nich był kierujący samochodem osobowym, który dziś nad ranem na ulicy Wojska Polskiego wyprzedzał ciąg pojazdów na przejściu dla pieszych. Kierujący za popełnione wykroczenie otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 1,5 tys. złotych - podaje Marcin Kucner.

Lepiej śpieszyć się powoli. Pamiętajcie o tym.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!   

Sonda
Często przeklinasz?
Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!