Jechał bez prawa jazdy, ale z narkotykami. 44-letni bełchatowianin wpadł na Okrzei

i

Autor: KPP Bełchatów

Jechał bez prawa jazdy, ale z narkotykami. 44-letni bełchatowianin wpadł na Okrzei

2022-09-19 14:50

Marihuana, mefedron i amfetamina - taki zestaw środków odurzających posiadał 44-letni mieszkaniec Bełchatowa, który wpadł w ręce policji. Zgubiło go to, że jechał autem bez prawa jazda. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli w jego samochodzie woń marihuany.

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy 16 września na ulicy Okrzei podjęli interwencję wobec 44-letniego bełchatowianina, który kierował fordem. Funkcjonariusze znali go z wcześniejszego konfliktu z prawem, dobrze też wiedzieli, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej.

- Szybko wyszło na jaw, że to niejedyne przewinienie kontrolowanego mężczyzny. Z auta czuć było charakterystyczną woń marihuany. Stróże prawa po przeszukaniu pojazdu znaleźli w nim torebkę z blisko 50 gramami tego narkotyku. W tej sytuacji amator zakazanego towaru został zatrzymany. Funkcjonariusze przeszukali też jego mieszkanie. Okazało się, znaleźli tam blisko 7 gramów mefedronu i ponad gram amfetaminy - relacjonują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Amator nielegalnych środków usłyszał już zarzuty posiadania zakazanych substancji odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin musi się też liczyć z konsekwencjami za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Często przeklinasz?
Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten numer dostał 29 punktów karnych