Marcin Węglewski odchodzi z GKS-u Bełchatów. Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

i

Autor: GKS Bełchatów

Marcin Węglewski odchodzi z GKS-u Bełchatów. Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

2021-06-16 15:41

Marcin Węglewski nie będzie już trenerem GKS-u Bełchatów. Górniczy klub nie przedłuży z 43-letnim szkoleniowcem wygasającego z końcem czerwca kontraktu. Pod wodzą Węglewskiego drużyna zajęła ostatnie miejsce w 1 lidze i w nowym sezonie wystąpi na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Trener Marcin Węglewski prowadził "Brunatnych" od 1 czerwca 2020 roku, kiedy przejął zespół po rezygnującym z dalszej pracy przy Sportowej Arturze Derbinie. W sezonie 2019/20 pod jego wodzą zespół zdołał się utrzymać w niezapomnianych okolicznościach.

Do sezonu 2020/21 drużyna przystąpiła niemal z marszu tworząc się niemal na nowo. Po trudnych dziesięciu miesiącach, podczas których kibice GKS rzadko mogli cieszyć się ze zwycięstw, zespół zajął z 23 punktami (dwa karnie odjęte) ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i opuści szeregi zaplecza PKO Ekstraklasy.

W 46 ligowych meczach pod wodzą Marcina Węglewskiego bełchatowska drużyna zdobyła 40 punktów a na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw i 10 remisów. Giekaesiacy ponieśli przy tym aż 26 porażek z bilansem bramkowym 36-68.

- Nie ma co ukrywać, że pod względem liczb był to bodaj najgorszy pod wieloma względami sezon w historii pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów w meczach ligowych - nie ukrywa Michał Antczak, rzecznik prasowy bełchatowskiego klubu. 

GKS Bełchatów dziękuje trenerowi Węglewskiemu za ogromne zaangażowanie i pracę wykonaną w roli trenera, a wcześniej dyrektora ds. sportowych i życzy powodzenia w dalszej pracy.

Nazwisko nowego szkoleniowca ma być znane przed zaplanowanym na 28 czerwca inauguracyjnym treningiem nowej drużyny GKS Bełchatów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Co sądzisz o pomyśle poznańskiej restauracji?
Koszmarne potrącenie rowerzystki w Wyszkowie