Bełchatów dwa kontenery dla bezdomnych

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Miasto postawiło dwa kontenery dla bezdomnych. Gdzie czeka na nich ciepły kąt?

2020-11-02 17:34

Już nie w schronisku, ale w specjalnych kontenerach będą mogły ogrzać się osoby bezdomne w Bełchatowie. Dwa obiekty zakupione przez miasto stanęły już na placu PGM-u przy ulicy Rodziewicza. Mają być dostępne jeszcze w tym tygodniu.

Kontenery do Bełchatowa trafiły w piątek, 30 października. Będą wyposażone w ogrzewanie i energię elektryczną. Osoby przebywające w nich do dyspozycji będą miały krzesła i stolik. Na zewnątrz będzie ustawiona toaleta przenośna typu toi-toi i kosz na śmieci. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tej formy pomocy, będzie miał również dostęp do maseczek oraz środków do dezynfekcji rąk.

- Kontenery, to dodatkowe miejsca przeznaczone dla osób bezdomnych, które nie korzystają ze schroniska - mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta. - W schronisku przebywają osoby skierowane przez MOPS. Ośrodek ma im pomóc wyjść z bezdomności. Co ważne muszą być one trzeźwe i pochodzić z naszego terenu. Z kontenerów korzystać będą natomiast pozostali, tak żeby mogli bezpiecznie przetrwać najchłodniejsze dni - dodaje wiceprezydent Bełchatowa.

Z tej formy pomocy skorzystać będzie mógł każdy potrzebujący, bez żadnych skierowań czy zaświadczeń. Nad bezpieczeństwem przebywających w nowym punkcie osób czuwać będzie straż miejska oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obiekty będą na bieżąco sprzątane i dezynfekowane.

Sonda
Jak oceniasz pomysł ustawienia kontenerów dla osób bezdomnych?
Żółw w pośpiechu zjada kradzione jabłka