Miasto pozyskało miliony na zieloną energię. Program dotyczy 350 bełchatowian

i

Autor: Pixabay

Miasto pozyskało miliony na zieloną energię. Program dotyczy 350 bełchatowian

2023-07-13 7:44

Wkrótce kilkaset bełchatowskich domów zyska odnawialne źródła energii. Miasto podpisało bowiem umowę na budowę paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę. Ich montaż potrwa do końca listopada.

Prezydent Mariola Czechowska pozyskała ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania. Dzięki temu będzie można zamontować w budynkach jednorodzinnych odnawialne, ekologiczne źródła energii. Mieszkańcy dołożą do inwestycji stosunkowo niewielkie pieniądze. 85 proc. kosztów kwalifikowanych pokryją bowiem wspomniane środki z RPO Województwa Łódzkiego. Z tej możliwości zdecydowało się skorzystać 350 bełchatowian. W najbliższych miesiącach zamontowane zostaną u nich panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy kotły na biomasę.

Miasto podpisało już umowę na realizację projektu. Teraz wykonawca – firma FLEXIPOWER GROUP – będzie się kontaktować z uczestnikami programu, by przygotować dokumentację niezbędną do realizacji zadania. Zgodnie z umową, wszystko ma być gotowe do końca listopada. Całość kosztować ma ponad 11,6 mln zł.

Od lat stawiamy na ekologię, bo miasto przyjazne mieszkańcom to właśnie miasto ekologiczne. Budowa odnawialnych źródeł energii to kolejne z zadań, jakie podejmujemy w tym kierunku. Cieszę się, że tak wielu mieszkańców przystąpiło do naszego programu. Korzyści będzie wiele. Bełchatowianie będą płacić niższe rachunki, ale ekonomia to nie wszystko. Zyska również nasze środowisko – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wybierasz polskie produkty w sklepach?
Mała bohaterka uratowała mamę