Okradał prywatne podwórko. 45-latek wpadł, gdy właściciel posesji zamontował monitoring

i

Autor: RR

Okradał prywatne podwórko. 45-latek wpadł, gdy właściciel posesji zamontował monitoring

2023-07-12 9:48

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który odpowie za kradzież i zniszczenie mienia. Został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela. Okazało się również, że mężczyzna jest też osobą poszukiwaną przez bełchatowską prokuraturę.

8 lipca o godzinie 23:00 bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia na gorącym uczynku sprawcy kradzieży. Do przestępstwa doszło na jednej z działek w Wólce Łękawskiej, na terenie gminy Bełchatów. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, świadków zdarzenia oraz ujętego sprawcę, którego pokrzywdzony przekazał w ręce policji.

- Amator cudzej własności to 45-latek, który jak się okazało był również osobą poszukiwaną. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten w okresie od 3 do 7 lipca kilkakrotnie przychodził na działkę podczas nieobecności właściciela i kradł rzeczy, które tam się znajdowały - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Łupem rabusia padły resory od pojazdu, wałek od heblarki, silnik tłokowy, koła do piły tarczowej oraz rower. Wszystkie przedmioty nie były w żaden sposób zabezpieczone. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na 2700 złotych. Dodatkowo podejrzewany w jednym oknie pomieszczenia garażowego wybił szybę okienną, natomiast w drugim uszkodził ościeżnicę powodując straty w wysokości 1600 złotych.

- Pokrzywdzony chcąc dowiedzieć się co dzieje się na jego działce i kto kradnie jego przedmioty postanowił zamontować monitoring. Już 9 lipca późnym wieczorem kamery zarejestrowały mężczyznę, który wynosił kolejne rzeczy z jego posesji. W tej sytuacji przyjechał na działkę i razem z sąsiadami ujął sprawcę na gorącym uczynku. Mężczyzna na miejsce kradzieży przyjechał na skradzionym rowerze, który wcześniej ukradł pokrzywdzonemu - dodają policjanci. 

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat? Pisz na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy praca może być przyjemnością?
Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa