Miejska Wigilia w Bełchatowie. Przyjść może każdy, miejsca i jedzenia nie zabraknie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Miejska Wigilia w Bełchatowie. Przyjść może każdy, miejsca i jedzenia nie zabraknie

2023-12-20 14:12

To okazja, by podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować, spróbować świątecznych potraw, porozmawiać, pobyć w serdecznej atmosferze. 22 grudnia, po raz dziewiąty już, odbędzie się Miejska Wigilia w Bełchatowie. Przyjść może każdy, miejsc z pewnością nie zabraknie.

Tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem, bełchatowianie będą mieć okazję, aby spotkać się przy wspólnym świątecznym stole. O organizację wydarzenia, jak zawsze zadba prezydent Mariola Czechowska wspólnie z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który zazwyczaj spędzamy z rodziną i bliskimi. Nie wszyscy mają jednak taką możliwość. Wśród nas są także bełchatowianie w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Dlatego widzimy potrzebę organizowania wspólnej wigilijnej kolacji. Dzięki temu każdy będzie mógł poczuć świąteczny klimat i to, że nie jest sam. Spotkajmy się więc na Miejskiej Wigilii. Serdecznie wszystkich zapraszamy, także tych, którzy chcą spędzić ten czas z innymi bełchatowianami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Wigilijna wieczerza odbędzie się w piątek, 22 grudnia. Rozpocznie się o godz. 17:00, jak zawsze dzieleniem opłatkiem i życzeniami. Tym razem miejscem spotkania będzie Oratorium im. Jana Pawła II w parafii Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2). A na stołach nie zabraknie tradycyjnych bożonarodzeniowych smaków.

Bełchatowianie, którzy przyjmą zaproszenie i przyjdą na miejską wigilię, będą mogli skosztować zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryb. Będzie też kapusta z grochem i oczywiście kompot z suszu. W świątecznym poczęstunku znajdą się również czerwony barszcz i krokiety. Robimy wszystko, aby była to taka tradycyjny, domowa i świąteczna kolacja. Aby każdy mógł poczuć się jak w domu wśród bliskich  – mówi Krzysztof Franczyk, prezes OSP Bełchatów.

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie pośpiewać z chórem Promienie Bełchatowa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy planujesz spróbować w święta 12 potraw?
Mają nawet świątecznego lisa! Piękna iluminacja