Koniec stresu. Zakończył się egzamin ósmoklasisty [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Koniec stresu. Zakończył się egzamin ósmoklasisty [AUDIO]

2021-05-27 16:00

To był dla nich pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu. Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych zakończyli egzaminy ósmoklasisty. Ostatni test pisali z języka obcego. Naszemu reporterowi opowiedzieli o swoich wrażeniach z tego sprawdzianu oraz tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie najstarszych klas podstawówek zakończyli egzamin ósmoklasisty. Przypomnijmy, przystąpili do niego zaledwie po tygodniu nauki stacjonarnej. Wcześniej przez pół roku uczyli się w domu. Wymagało to od uczniów samodyscypliny, od nauczycieli zaś – innowacyjnego podejścia.

To było duże wyzwanie dla nas wszystkich. Pracowaliśmy na platformie Microsoft Teams, prowadziliśmy nie tylko planowe lekcje, ale także konsultacje. Myślę, że dzięki temu nasi ósmoklasiści są przygotowani równie dobrze, co w latach poprzednich – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Izabela Anioł.

W Bełchatowie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ponad pół tysiąca uczniów. Tuż po zakończeniu testu z języka obcego, podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Powiedzieli też, jak oceniają poziom trudności tegorocznego egzaminu i czy nauka zdalna może mieć wpływ na końcowy wynik.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj jak ósmoklasiści z Bełchatowa oceniają tegoroczny egzamin

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

Egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpienie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, przeprowadzany jest po raz trzeci – po raz pierwszy uczniowie zdawali go w 2019 roku. Jego wynik brany jest pod uwagę podczas rekrutacji do wybranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej.

Sonda
Co byś zrobił, gdybyś znalazł portfel?
Zawalony sufit w centrum handlowym przy ul. Górczewskiej