Mieszkańcy Bełchatowa rzucili się do pomocy Ukraińcom. Każdy pomaga, jak może!

i

Autor: RR

Mieszkańcy Bełchatowa rzucili się do pomocy Ukraińcom. Każdy pomaga, jak może!

2022-02-28 16:30

Zebrali setki paczek z rzeczami potrzebnymi do przetrwania dla mieszkańców Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Mowa o mieszkańcach Bełchatowa, którzy w weekend zorganizowali zbiórkę dla uchodźców zza wschodniej granicy. Odzew był ogromny. A to dopiero początek!

Sytuacja w ogarniętej wojną Ukrainie poruszyła wielu bełchatowian, którzy z ogromnym zaangażowaniem oraz ofiarnością angażują się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

W sobotę, 26 lutego rozpoczęła się pierwsza zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Zorganizował ją bełchatowianin Bartek Pieles. Jak mówi, sam nie spodziewał się, że akcja zmobilizuje tak wielu mieszkańców. Z torbami pełnymi najpotrzebniejszych rzeczy do przetrwania przychodzili nie tylko dorośli, ale też młodzież i dzieci. Wszyscy chcieli dołożyć swoją cegiełkę do pomocy osobom uciekającym przed wojną. W niedzielę w samego rana transport paczek wyruszył na granicę.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bełchatowska zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Bełchatowianie kontynuują pomoc dla Ukraińców. Od poniedziałku dary można przynosić do punktu przy ulicy Pabianickiej 72. 

To oczywiście nie koniec, bo ta pomoc cały czas się rozkręca. Miasto uruchomiło dwa centralne magazyny: w Gwarku (os. Dolnośląskie) i w Szkole Podstawowej nr 5 (Grocholice). Działają one w godz. 16-18. Rzeczy dla uchodźców z Ukrainy można także dostarczać do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1 budynek B) w godzinach jego pracy. Z miejskich magazynów paczki będą przewożone dalej tj. do magazynu powiatowego i wojewódzkiego skąd trafią do potrzebujących. 

Można także wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. By pomoc była skuteczna, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze należy zweryfikować, jakie są rzeczywiste potrzeby. Najlepiej sprawdzić je u źródła. W przypadku Bełchatowa pełną informację na ten temat można uzyskać w Miejskim Zespole Zarządzania Kryzysowego (wystarczy napisać maila na adres zko@um.belchatow.pl). Po drugie należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie i posegregowanie ułatwi wszystkim późniejszą pracę. Równie ważne jest także ich odpowiednie zapakowanie i opisanie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Kościół powinien bardziej zaangażować się w pomoc dla Ukrainy?
Matki z dziećmi czekają po dwa dni żeby przejść do Polski z Ukrainy