Koronawirus: MZ podje listę szpitali, w których będą szczepieni medycy! Na liście także Bełchatów

i

Autor: Szpital Wojewódzki J. Pwała II w Bełchatowie Koronawirus: MZ podje listę szpitali, w których będą szczepieni medycy! Na liście także Bełchatów

Ministerstwo podało listę szpitali. W tym gronie jest też bełchatowska lecznica. O co chodzi?

2020-12-14 16:43

Szpital wojewódzki w Bełchatowie znalazł się na liście tzw. szpitali węzłowych. To lecznice w których przeciw COVID-19 zaszczepiony zostanie personel medyczny i niemedyczny szpitala oraz medycy innych placówek czy farmaceuci. Łącznie na tej liście znalazło się ponad pół tysiąca lecznic w Polsce.

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także medyków z innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni czy aptek.

Szczepienie tak zwanego "białego personelu", ale także pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

- Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego w tzw. okresie „0”, zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ. W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek - informuje resort zdrowia.

To właśnie ten wyszczepiony w fazie "0" personel ma później przeprowadzać szczepienia wśród ludności.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnej placówce.

W Łódzkiem na liście łącznie widnieją 32 szpitale. Są to placówki nie tylko w stolicy województwa, ale także między innymi w Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Wieluniu, Sieradzu czy właśnie w Bełchatowie.

Sonda
Czy Donald Tusk jest dobrze wynagradzany za swoją pracę?
Akcja Zakładu Karnego w Siedlcach pt. "Choinka dla medyka"