Młoda zawodniczka z Bełchatowa zapisała się na kartach historii polskiej lekkoatletyki. Jej wyczyn robi wrażenie!

Autor: UKS Czempion

2022-06-07 14:58

Anna Zochniak, zawodniczka UKS Czempion Bełchatów, ma powody do dumy. Właśnie została najszybszą młodziczką w historii Polski. Podczas zawodów w Łodzi uzyskała rekordowy wynik w biegu na 400 przez płotki.

Ubiegłoroczna Mistrzyni Polski, rekordzistka kraju w sztafecie 4x200m oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 300ppł udowodniła, że jest w znakomitej formie. Amelia Zochniak, bo o niej mowa, podczas zawodów rozegranych podczas otwarcia stadionu Klubu Sportowego w Łodzi uzyskała najlepszy wynik w historii Polski młodziczek.

Miejska stypendystka, która na co dzień trenuje w UKS Czempion Bełchatów pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka, bieg na dystansie 400ppł ukończyła z czasem 61,42s. Jednocześnie ustanowiła swoją nową życiówkę.

Udział w zawodach był próbą zakwalifikowania się do Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy na dystansie olimpijskim. Na EYOF Banská Bystrica 2022 Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) powoła zawodników na podstawie rankingu europejskiego. We wspomnianym zestawieniu młoda bełchatowska lekkoatletka zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród starszych rywalek. Ostateczny dzień podania składu do PKOL nie został jeszcze ustalony.

To nie koniec pozytywnych wiadomości. Na tych samych zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowała się ubiegłoroczna Mistrzyni Polski juniorek młodszych Marysia Kołodziejczuk. Kolejna z miejskich stypendystek wywalczyła minimum A w biegu na dystansie 400ppł - 59,84 PB na seniorskie Mistrzostwa Polski w Suwałkach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?
Dziadek dzieci, które miały wypadek na quadzie twierdzi, że policja niepotrzebne "rozdmuchała sprawę"