Młody sokół wypadł z gniazda w elektrowni Bełchatów. Pracownicy zareagowali błyskawicznie!

i

Autor: PGE GiEK

Młody sokół wypadł z gniazda w Elektrowni Bełchatów. Pracownicy zareagowali błyskawicznie!

2023-05-18 15:25

Niecodzienna akcja ratunkowa na terenie elektrowni Bełchatów. Z gniazda sokołów wędrownych, które zlokalizowane jest na wysokości 75 metrów jednej z galerii nawęglania, wypadł młody ptak. Małego sokoła uratowali pracownicy zakładu.

W środę, 17 maja we wczesnych godzinach porannych, jeden z młodych sokołów wędrownych z Elektrowni Bełchatów, które niedawno zostały zaobrączkowane, wypadł z gniazda.

- Młode ptaki uczą się teraz latać i zapewne jednemu z trójki pisklaków ta nauka nie poszła najlepiej. Nasi energetycy - pracownicy Elektrowni Bełchatów szybko zareagowali na tę sytuację ratując małego sokoła. Na szczęście młodej nic się nie stało - informuje Sandra Apanasionek, rzecznik spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. 

Po konsultacji z ornitologami ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” oraz z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi zadecydowano, że młode które wypadło z gniazda powinno z powrotem do niego trafić. Pracownicy Elektrowni Bełchatów udali się w miejsce, w którym znajduje się gniazdo sokołów i pod okiem poddenerwowanych, a chwilami nieco agresywnych rodziców, dostarczyli młode pisklę do swojego rodzeństwa.

Rodzina sokołów wędrownych z Elektrowni Bełchatów jest znów w komplecie – cała i zdrowa.

Młode sokoły przyszły tam na świat niespełna miesiąc temu. Na początku maja zostały zaobrączkowane.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Lubisz aktywność na świeżym powietrzu?
Obrączkowanie sokołów w Gdyni