Młodzi radni z Bełchatowa pomogli małym pacjentom. Zebrali mnóstwo potrzebnych darów [AUDIO]

i

Autor: RR

Młodzi radni z Bełchatowa pomogli małym pacjentom. Zebrali mnóstwo potrzebnych darów [AUDIO]

2022-02-02 14:55

Serce rośnie na widok takie młodzieży. Radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej Bełchatowa skrzyknęli swoich szkolnych kolegów i koleżanki, zebrali pieniądze i zakupili dary dla małych pacjentów z oddziałów dziecięcych bełchatowskiego szpitala.

Młodzi radni z Bełchatowa wsparli małych pacjentów z miejscowego szpitala. Sami zebrali fundusze w swoich szkołach i zakupili wiele potrzebnych rzeczy do oddziałów dziecięcych, m.in. koce, kołderki, pościel, kosmetyki, kredki, mazaki czy kolorowanki. Ponadto przekazali też wiele środków do higieny, a takich rzeczy w lecznicy nigdy za wiele. 

Szpital jest instytucją powołaną do służby drugiemu człowiekowi w trudnych dla niego chwilach, czyli w chorobie. Dotyczy to także dzieci. Dlatego dziękuję za tak piękną inicjatywę na rzecz naszych małych pacjentów. Dzięki temu pobyt w szpitalu będzie dla nich nieco łatwiejszy i milszy – podkreśla dyrektor bełchatowskiego szpitala Andrzej Kowalski.

Bełchatowianie z Młodzieżowej Rady Miejskiej nie ukrywają, że taka forma pomocy sprawia im mnóstwo satysfakcji. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Charytatywna pomoc młodych radnych z Bełchatowa. Posłuchaj co mówią o swojej akcji

Na tym jednak nie koniec. Z uwagi na to, że podczas akcji zebrano dużo maskotek, gier oraz książeczek dla dzieci, wszystko, co nie trafiło do szpitala, przekazano innym instytucjom. Mowa o Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, a także Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a konkretnie świetlicach środowiskowych. Ponadto z darów korzystać będą także podopieczni świetlicy środowiskowej "Arka".

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Dostajecie czasami prezenty od swoich dzieci?
Rzecznik prasowy komendy rejonowej policji Warszawa Mokotów pisze książki dla dzieci