Młodzież z Bełchatowa trafiła do więzienia. Niecodzienne zajęcia w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim

i

Autor: Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim

Młodzież z Bełchatowa trafiła do więzienia. Niecodzienne zajęcia w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim

2021-11-23 15:23

Te zajęcia z pewnością zapamiętają na długo. Uczniowie klasy o profilu policyjno-wojskowym z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie gościli w piotrkowskim Areszcie Śledczym. Co czekało na nich za murami jednostki penitencjarnej? Więcej szczegółów w tym artykule.

Bełchatowska młodzież weszła tam, gdzie na co dzień nikt nie ma dostępu. Uczniowie rozmawiali z funkcjonariuszem, który opowiedział im o jednostce i pokazał m.in. place spacerowe, świetlice, sale widzeń, oddział mieszkalny, celę zabezpieczającą oraz celę mieszkalną.

- Głównym celem wizyty młodzieży były jednak zajęcia na strzelnicy znajdującej się na terenie piotrkowskiej jednostki penitencjarnej, z której na co dzień korzystają funkcjonariusze Służby Więziennej, ale także funkcjonariusze innych służb. Uczniowie po zapoznaniu się z regulaminami, strzelnicą oraz jej wyposażeniem i uzbrojeniem znajdującym się na wyposażeniu jednostki odbyli trening dobywania broni, przeładowania, przyjmowania postaw strzeleckich, składania się do strzału, celowania i pracy na języku spustowym - informują służby piotrkowskiego Aresztu Śledczego.

Na tym nie koniec. Przyszli maturzyści poznali również warunki pracy funkcjonariuszy, zadania jakie realizują i jakim muszą sprostać w ramach poszczególnych pionów służby. Zostali także zapoznani z kryteriami naboru do Służby Więziennej. Kto wie, może po tej wizycie ktoś skusi się na prace w piotrkowskiej jednostce penitencjarnej. Póki co za nimi duża dawka wrażeń, które z pewnością na długo zostaną w ich głowach. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl 

Sonda
Myślisz, że policja znajdzie autora tych pogróżek?
Sprzedawali "paszporty covidowe". Zatrzymano 11 osób.