Młodzież z Bełchatowa wsiadła do symulatora dachowania. Daje do myślenia [AUDIO]

i

Autor: RR

Młodzież z Bełchatowa wsiadła do symulatora dachowania. "Daje do myślenia" [AUDIO]

2022-05-30 14:22

Przekonali się na własnej skórze, jak zachowuje się samochód, nasze ciało i psychika podczas dachowania. Kilkudziesięciu uczniów z "Energetyka" w Bełchatowie spróbowało swoich sił w symulatorze dachowania. Akcję zorganizował WORD w Piotrkowie Trybunalskim.

Tę lekcję zapamiętają na długo. Kolejny raz młodzież z „Energetyka” w Bełchatowie miała okazję wejść do symulatora dachowania. Uczniowie przekonali się na własnej skórze, jak istotne są prawidłowo zapięte pasy. Symulację zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Do akcji włączyła się też miejscowa policja, która z młodzieżą rozmawiała o bezpieczeństwie na drodze. 

Śmiałków, którzy weszli do symulatora nie brakowało. - Dziwne uczucie, zakręciło mi się w głowie. Uważam, że takie coś jest potrzebne, to daje do myślenia. Jak zdam prawo jazdy to będę jeździł bezpieczniej - podkreśla jeden z uczniów ZSP 1 w Bełchatowie.

Do takich eventów bardzo chętnie włącza się policja. Każdy sposób edukacji jest dobry i potrzebny, zwłaszcza, że statystyki policyjne z udziałem młodych kierowców nie napawają optymizmem. 

- Niestety, brak doświadczenia i brawura powodują, że te zdarzenia występują. Takie symulacje mogą zadziałać na ich wyobraźnię - mówi Marcin Kucner, naczelnik drogówki w KPP w Bełchatowie. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Uczniowie z ZSP 1 w Bełchatowie w symulatorze dachowania. Opowiedzieli o swoich wrażeniach

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Zakładasz kask na wycieczki rowerowe?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.