Morsy z całego regionu opanowały Wawrzkowiznę. Weszły do zimnej wody, aby wspomóc 5-letniego Gabrysia [AUDIO]

i

Autor: RR

Morsy z całego regionu opanowały Wawrzkowiznę. Weszły do zimnej wody, aby wspomóc 5-letniego Gabrysia [AUDIO]

2022-03-21 15:43

Weszli do zimnej wody w szczytnym celu! Ponad 150 morsów z całego regionu zjechało do ośrodka Wawrzkowizna koło Bełchatowa, aby wesprzeć leczenie 5-letniego Gabrysia Rokseli, który cierpi na rozszczep dłoni. Akcja zorganizowana przez bełchatowskie morsy Lodowate Babeczki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Morsy z Bełchatowa i okolic pokazały moc! Za nami akcja charytatywna pod hasłem „Podaj pomocną dłoń – sportowo dla Gabrysia”. Do zbiornika w Wawrzkowiźnie w szczytnym celu weszło ponad 150 miłośników zimnej kąpieli. Organizatorem wydarzenia były bełchatowskie morsy Lodowate Babeczki. 

- Oczywiście, że jesteśmy zadowolone, bo odzew jest ogromny. Jesteśmy bardzo wdzięczne, bo cel jest szczytny - powiedziała Emilia Ławskaz Lodowatych Babeczek. 

Było dużo atrakcji i dobrej zabawy, ale główną ideą było zebranie jak najwięcej pieniędzy na leczenie 5-letniego Gabrysia Rokseli. Chłopczyk cierpi na rozszczep dłoni i potrzebna jest kosztowna operacja. Rodziców na nią nie stać, dlatego bełchatowskie morsy ruszyły z pomocą. Według wstępnych wyliczeń udało się zebrać co najmniej 23 tysiące złotych na leczenie małego Gabrysia, ale ta kwota z pewnością będzie wyższa. 

Każdy pomagał, jak mógł. Do akcji włączyły się nie tylko morsy, ale też inni miłośnicy aktywnego stylu życia. Było chodzenie z kijkami, pokazy zumby i wiele, wiele innych. Wawrzkowizna znów tętniła życiem i pękała w szwach. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Podaj pomocną dłoń – sportowo dla Gabrysia. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Szokujący billboard pod Wrocławiem "wita" uchodźców.