Na narty także w Łódzkiem! Rusza stok na Górze Kamieńsk

i

Autor: OSiR Góra Kamieńsk

Na narty także w Łódzkiem! Rusza stok na Górze Kamieńsk

2024-01-10 12:43

W centrum Polski też będzie można pośmigać na nartach i desce snowboardowej. Na Górze Kamieńsk w Łódzkiem są już gotowi do rozpoczęcia sezonu zimowego. Stok zostanie otwarty w sobotę, 13 stycznia. Co będzie do dyspozycji fanów białego szaleństwa? Więcej szczegółów w tym artykule.

Od soboty, 13 stycznia, fani sportów zimowych będą mogli cieszyć się atrakcjami na Górze Kamieńsk. Ośrodek, należący do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przygotował trasę nr 3 dla amatorów narciarstwa i snowboardu.

Po kilku dniach z mroźnymi temperaturami, armatki śnieżne wytworzyły wystarczającą ilość śniegu na otwarcie trasy nr 3 – jednej z trzech tras zjazdowych na bełchatowskiej Górze Kamieńsk. Ta trasa dla początkujących ma 150 metrów długości, około 60 metrów szerokości i obsługiwana jest przez przenośnik taśmowy SunKid, który może przewieźć ponad 1000 osób na godzinę.

Co z kolejnymi trasami? Wszystko będzie zależeć od warunków pogodowych. Jeśli niskie temperatury się utrzymają, jest szansa, że do dyspozycji będzie cały stok. 

Tradycyjnie na stoku o bezpieczeństwo turystów zadbają ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie otwarty codziennie od 9:00 do 21:00. Stok jest oświetlony i na bieżąco ratrakowany.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy czekasz na wiosnę 2024 i ciepłe dni?
Bydgoskie Morsy wskoczyły do lodowatego jeziora w Pieckach!