Więcej kamer i zdecydowanie lepsza jakość obrazu. Zelów zmodernizował miejski monitoring

i

Autor: Gmina Zelów

Więcej kamer i zdecydowanie lepsza jakość obrazu. Zelów zmodernizował miejski monitoring

2024-01-08 12:48

Stare i wysłużone kamery zastąpili nowymi. Jest ich też zdecydowanie więcej. To w Zelowie, gdzie zmodernizowano miejski monitoring. Blisko 50 nowoczesnych kamer pilnuje porządku przy szkołach, na placach, w parku czy przy zbiorniku Patyki. Inwestycja kosztowała około 120 tysięcy złotych.

Zelów zmodernizował system monitoringu miejskiego. Swoim zasięgiem obejmuje m.in. plac Dąbrowskiego, park im. R. Traugutta, stadion, szkoły, PSZOK i teren przy zbiorniku "Patyki".

Te pierwsze tygodnie pokazały nam, że to była bardzo dobra inwestycja – podkreśla burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek. – Mieszkańcy wiedząc, że system działa czują się bezpieczniej, Ci którzy mają w zamiarze złamać prawo wiedzą, że zostanie to zarejestrowane, a same nagrania już nie raz posłużyły do rozstrzygnięcia np. sporów drogowych - dodaje Jachymek.

Z tej zmiany cieszy się też miejscowa policja. Dotychczasowe kamery zdecydowanie utrudniały identyfikację zarejestrowanych osób. Teraz jakość kamer jest nieporównywalnie lepsza.

- Doczekaliśmy się monitoringu na miarę XXI wieku - cieszy się Jacek Karczewski, komendant komisariatu policji w Zelowie.

49 nowych kamer nagrywa obraz 24 godziny na dobę, a monitory oraz rejestratory znajdują się w budynku OSP Zelów, gdzie wyznaczeni pracownicy obsługują system w dzień i w nocy.

To nie wszystko. W tym roku dojdą kolejne kamery, tym razem w sołectwach, gdzie są kościoły i szkoły.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.

Sonda
Czy religia w szkołach powinna być ograniczona?
Nowy fotoradar w Warszawie. Kierowcy mają się czego bać