Narkotyki w pomarańczach. Pod Bełchatowem służby udaremniły przemyt 177 kg marihuany

i

Autor: CBŚP

Narkotyki w pomarańczach. Pod Bełchatowem służby udaremniły przemyt 177 kg marihuany

2022-04-27 13:37

177 kilogramów narkotyków ukrytych w pomarańczach. Pod Bełchatowem zatrzymano ciężarówkę z marihuaną z Hiszpanii. Narkotyki o rynkowej wartości ponad 7 mln złotych przejęli policjanci z CBŚP w Lublinie i funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Jest tymczasowy areszt dla kierowcy TIR-a.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie ustalili, że z Hiszpanii do Polski przemycana jest duża ilość marihuany. Jak się okazało narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród owoców cytrusowych.

W okolicach Bełchatowa policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który zgodnie z dokumentacją przewoził pomarańcze z Hiszpanii do Polski. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS), którzy wspólnie z policjantami przeszukali pojazd ciężarowy.

- Na jednej z palet, w skrzyniach zamiast owoców znajdowały się hermetycznie zapakowane worki foliowe z marihuaną. Podczas akcji zabezpieczono 177 kg marihuany wartej ponad 7 mln zł. Z takiej ilości narkotyku można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich - mówi Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. 

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono mu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu znacznych ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie został on tymczasowo aresztowany.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy nastolatkowie powinni ponieść karę za bójkę w szkole?
Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem