Noc Muzeów w Bełchatowie pełna atrakcji. Co szykują miejskie placówki?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Noc Muzeów w Bełchatowie pełna atrakcji. Co szykują miejskie placówki?

2022-05-11 10:38

Po pandemicznej przerwie wraca Noc Muzeów w Bełchatowie. Miejskie Centrum Kultury szykuje wydarzenie w klimacie kryminalistycznym. Z kolei w Muzeum Regionalnym będzie czekać sporo aktywności. Wszystkie atrakcje, które odbędą się w najbliższą sobotę, są darmowe.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Bełchatowa wraca Noc Muzeów. Z tej okazji w dwóch miejskich placówkach dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi. Miejskie Centrum Kultury i Muzeum Regionalne w Bełchatowie otwierają swoje drzwi o nietypowej porze już w najbliższą sobotę, 14 maja.  

Kryminalistyczny klimat w MCK

Każdy, kto w sobotni wieczór odwiedzi Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie będzie mógł się poczuć jak legendarny Sherlock Holmes. Noc Muzeów w tej placówce to nie lada gratka dla fanów detektywistycznych zagadek. 

- Motywem przewodnim questingu będzie wątek kryminalny. W tajemniczych okolicznościach, z Ekspozycji PGE Giganty Mocy zniknie ważny eksponat – wielkowymiarowa Lego Koparka. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie wyjaśnienie przebiegu zdarzeń. Z pomocą przewodników Ekspozycji będą dokładnie analizować miejsce przestępstwa, porównywać odciski palców i tworzyć portret pamięciowy na podstawie zeznań świadków. Na zakończenie zabawy uczestnicy obejrzą film wyjaśniający rozwiązanie zagadki - informuje MCK. 

To nie wszystko. Będzie też strefa atrakcji oraz utrzymane w konwencji lat 60-tych i 70-tych stanowisko śledcze, wyposażone w akcesoria z epoki, niezbędne do prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych. Z kolei pracownik policji pokaże, jak wykrywać ślady. Pasjonaci detektywistycznych zagadek będą zachwyceni. Noc Muzeów z MCK-iem startuje o godz. 18 i potrwa do 22. 

Nocne zwiedzanie muzeum na sportowo

Gry terenowe, turniej strzelecki, tenis stołowy oraz nordic walking – sobotni wieczór 14 maja w bełchatowskim muzeum zapowiada się niezwykle aktywnie.

Podczas imprezy członkowie bełchatowskiego klubu Nordic Walking pokażą nam, jak poprawnie chodzić z kijkami, przygotowujemy boisko dla amatorów piłki nożnej. Pomyśleliśmy również o amatorach tenisa stołowego, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnej lekcji tej gry, zaś miłośnicy sportów strzeleckich będą mogli wziąć udział w specjalnym turnieju, który organizujemy wspólnie z Sekcją Strzelectwa Sportowego "Iglica” – mówi Cezary Bukowiec z bełchatowskiego muzeum.

Coś dla siebie znajdą tam też fani lokalnej historii kolarstwa, którzy mogą zobaczyć ciekawe eksponaty z lat 70 i 80. Będzie można też spotkać na żywo osoby związane z bełchatowskim kolarstwem. Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym zaplanowana jest w godz. 18-23. 

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z roku na rok podobne imprezy miały miejsce w coraz większej liczbie miast. Obecnie darmowe zwiedzanie muzeów organizuje kilkaset europejskich miast – wśród nich także Bełchatów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Najlepsze imię dla dziecka to:
„Kule świszczą nam nad głowami”. Wariat strzela do samochodów