Nowe autobusy będą wozić mieszkańców gminy Bełchatów. Kiedy ruszą w trasę?

i

Autor: RR

Nowe autobusy będą wozić mieszkańców gminy Bełchatów. Kiedy ruszą w trasę?

2022-10-31 12:18

Przyjechały prosto z fabryki i już wkrótce będą wozić mieszkańców gminy Bełchatów. Mowa o czterech autobusach, które zakupił samorząd. Tym samym po wielu latach powraca transport publiczny na terenie gminy.

Jak obiecali, tak zrobili. Nowoczesne autobusy, które będą obsługiwać transport publiczny na terenie gminy Bełchatów już są. W połowie listopada zaczną kursować na terenie gminy. 

- Likwidacja wykluczenia komunikacyjnego naszych mieszkańców to jeden z ważniejszych celów, które mieliśmy do zrealizowania - podkreśla Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Na terenie gminy mamy niemal 70 miejscowości, autobusy PKS docierają do dziesięciu z nich. Nasze autobusy dojadą do każdej wioski, by wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek czy stopień mobilności, mogli dostać się do szkoły, do lekarza, do sklepu czy do urzędów - deklaruje Konrad Koc.

Jak zaznacza wójt, wkrótce rozpowszechnione zostaną rozkłady jazdy na poszczególnych trasach. W połowie listopada autobusy zaczną kursować. Obsługą linii będzie zajmowało się Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. Przejazdy będą najprawdopodobniej bezpłatne, ale konsultacje w tej sprawie jeszcze trwają.

Autobusy, które zakupiono, to dwa pojazdy elektryczne marki Pilea oraz dwa nowoczesne autobusy spalinowe Navigo, wyprodukowane przez firmę Otokar. W grudniu dojadą kolejne dwa autobusy spalinowe - nieco większe, tzw. turystyczne. Wszystkie będą obsługiwały trasy na terenie gminy Bełchatów.

Koszt tych sześciu pojazdów to niemal 6,4 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Lubisz swoje miasto?
Tak się bawią Hindusi w Warszawie. Święto Światła DIVALI