Nowy-stary trener Brunatnych. Artur Derbin ponownie szkoleniowcem GKS-u Bełchatów

i

Autor: GKS Bełchatów

Nowy-stary trener Brunatnych. Artur Derbin ponownie szkoleniowcem GKS-u Bełchatów

2024-06-14 8:35

Trener Artur Derbin wraca na Sportową. Po blisko czterech latach szkoleniowiec ponownie poprowadzi GKS Bełchatów. 47-letni szkoleniowiec podpisał z bełchatowskim klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.

To pierwszy, ale jakże istotny ruch przed sezonem 2024/25. Stery drużyny GKS Bełchatów obejmuje trener Artur Derbin, który w roli szkoleniowca wraca na S3 po ponad czterech latach. Umowa ze szkoleniowcem została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Artur Derbin pracował ostatnio w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec, lecz w swoim trenerskim CV ma takie kluby, jak: Chojniczanka Chojnice, Stomil Olsztyn i GKS Tychy. Pierwszy raz pracę w Bełchatowie podjął 10 kwietnia 2018 roku, kiedy GKS występował w II lidze. W sezonie 2018/19 poprowadził biało-zielono-czarnych do awansu na zaplecze Ekstraklasy, wyprzedzając w wyścigu m.in. Widzew Łódź. Łącznie na ławce trenerskiej GKS-u zasiadał podczas 69 meczów, z czego w 22 spotkaniach na poziomie I ligi, 44 meczach II ligi oraz trzech Pucharu Polski. Bilans tych gier to 27 zwycięstw, 19 remisów i 23 porażki – w sumie 100 zdobytych punktów! Bramki 86:70.

Z ogromną przyjemnością wracam do miejsca, w którym zostawiłem wielu przyjaciół. Znam to otoczenie i środowisko, które podczas mojej pierwszej pracy w GKS Bełchatów mocno mnie wspierało. Na pewno czynnikiem decydującym o moim powrocie na Sportową 3 było również zaangażowanie władz klub, pasja w oczach ludzi zarządzających GKS Bełchatów, z prezesem Szymonem Serwą i dyrektorem sportowym Marcinem Danielskim na czele. Dziękuję im za zaufanie w związku z procesem rozwoju tego projektu – powiedział tuż po podpisaniu umowy trener Artur Derbin.

Patryk Rachwał, który prowadził pierwszą drużynę tymczasowo, pozostaje w klubie w roli koordynatora młodzieży.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Chciałbyś zobaczyć Grzegorza Krychowiaka w polskiej ekstraklasie?
Polscy piłkarze rozdali setki autografów