Ogólnopolskie zawody znów zawitają na pumptrack w Bełchatowie. Będzie się działo!

i

Autor: MCS Bełchatów

Ogólnopolskie zawody znów zawitają na pumptrack w Bełchatowie. Będzie się działo!

2024-06-12 11:10

Widowiskowe przejazdy i tricki. To już kolejny rok z rzędu, kiedy to największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach pod nazwą "Nie Pompujesz – Nie Jedziesz" zawita do Bełchatowa. Zawody odbędą się 6 lipca. Zapisy trwają.

Rywalizacja, duża porcja adrenaliny i świetnej zabawy. Trwają zapisy na czwartą edycję zawodów z cyklu "Nie Pompujesz – Nie Jedziesz", która odbędzie się w lipcu na pumptracku w Bełchatowie. Zapisy trwają, a limit uczestników to blisko 160 osób.

Choć od tego sportowego wydarzenia w naszym mieście dzielą nas jeszcze trzy miesiące, to już teraz zachęcam do zapisów. W szczególności mieszkańców Bełchatowa, którzy w okresie letnim coraz chętniej i liczniej odwiedzają miejski pumptrack na osiedlu Binków. To sygnał, że działania, które mają na celu promowanie sportu głównie wśród dzieci i młodzieży przynoszą należyte efekty, a bełchatowska młodzież zamiast wybrać komputer lub inne bierne formy spędzania wolnego czasu sięga po rowery i hulajnogi i wybiera aktywny styl życia - mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Tym razem rywalizację zaplanowano na sobotę, 6 lipca. Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w pięciu kategoriach, a także o wyjazd na mistrzostwa świata.

Pamiętać jednak należy o rejestracji. Zapisy już trwają i odbywają się tylko online na stronie internetowej www.pompuje.pl, gdzie znajduje się także regulamin zawodów. Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba ponieść opłatę startową w wysokości 15 zł. Jedynie niepełnoletni muszą w dniu zawodów dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w rundzie eliminacyjnej. Na miejscu zawodów nie będzie możliwości zapisania się do udziału. Każdy zarejestrowany zawodnik w dniu zawodów musi potwierdzić swój udział w biurze zawodów w celu podpisania listy startowej oraz regulaminu i odbioru numeru startowego. Limit uczestników wynosi 156 osób.

Na znakomitym bełchatowskim torze pojawią się kolejny raz najlepsi zawodnicy z całej Polski! Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć umiejętności najlepszych, ale także stanąć do rywalizacji i porównać swoje zdolności jazdy czy nawet wygrać z medalistami imprez mistrzowskich.

Do rywalizacji organizatorzy: Sfera Sportu i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale.

Nagrodami za zdobycie miejsc od 1 do 4 w kategorii PRO oraz Kobiety są nagrody pieniężne w wysokości:I miejsce – 1 000 złotychII miejsce – 600 złotychIII miejsce – 400 złotychIV miejsce – 200 złotych

W tegorocznych kalendarzu organizatorzy zaplanowali 8 rund rozgrywanych w 8 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project! Bełchatów w cyklu „Nie Pompujesz-Nie Jedziesz” będzie gospodarzem szóstej rundy eliminacyjnej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Śledzisz lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy?
To tu sprawdzasz wyniki Igi Świątek i Euro 2024. Odwiedziliśmy Flashscore