Ostatnie dni do matury. Nauka czy relaks? [AUDIO]

i

Autor: Pixabay

Ostatnie dni do matury. Nauka czy relaks? Maturzyści z Bełchatowa zdecydowali [AUDIO]

2021-04-30 15:40

Jedni wolą zakuwać, drudzy stawiają na relaks. Przed maturzystami ostatnie dni do najważniejszego egzaminu w życiu. Jak zamierzają spędzić majówkę? Jak "zresetować" głowę i nie myśleć o egzaminie? Zapytaliśmy maturzystów z Bełchatowa.

Wielkimi krokami zbliża się matura. Abiturienci rozpoczną ją tuż po majówce, czyli 4 maja. Tradycyjnie na pierwszy ogień pójdzie język polski.

W tym roku matura ma być łatwiejsza - przynajmniej w teorii. W związku z tym, że uczniowie niemal przez cały rok przygotowywali się do niej podczas zdalnej nauki, zakres materiału został okrojony. Nie będzie też obowiązkowego egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Przed maturzystami ostatnie dni przed egzaminami. Pomysły na spędzenie majówki są różne. Jedni wykorzystują ten czas na ostatnie powtórki materiału, drudzy odkładają książki na bok i starają się zapomnieć o towarzyszącym stresie.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Majówka maturzystów. Jak ją spędzą? Posłuchaj wypowiedzi absolwentów szkoł średnich z Bełchatowa

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Matura 2021 - sprawdź, który przedmiot zdasz najlepiej! [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Czy potrafisz w głowie szybko obliczać mnożenie?
Brutalne pobicie w Bydgoszczy. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc