Ruszył próbny egzamin ósmoklasisty. Jak z językiem polskim poradzili sobie bełchatowianie? [AUDIO]

i

Autor: Pixabay

Ruszył próbny egzamin ósmoklasisty. Jak z językiem polskim poradzili sobie bełchatowianie? [AUDIO]

2021-03-17 16:06

W środę, 17 marca w całej Polsce rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty. Dziś uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Mimo obostrzeń egzaminy odbywają się w trybie stacjonarnym w szkołach, oczywiście w reżimie sanitarnym. W Bełchatowie nie wszyscy uczniowie przystąpili dziś do egzaminu. Dlaczego? Sprawdź!

Rozpoczęły się próbne testy ósmoklasistów organizowane przez Centralną Komisję Edukacyjną. Dziś punktualnie o godz. 9 przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Do bełchatowskich szkół uczęszcza 519 ósmoklasistów, ale do próbnych egzaminów podeszło dziś zaledwie 247 (z SP nr 3, 4, 8 i 12), czyli mniej niż połowa. Wynika to z tego, że już wcześniej kilka placówek zdecydowało się zorganizować testy na własną rękę.

Uczniowie ósmych klas mają już za sobą pierwszy próbny egzamin. Dziś przystąpili do testu z języka polskiego na którym musieli zmierzyć się m.in. z Panem Tadeuszem Adama Mickiewicza. Jak im poszło? Czy boją się matematyki? Jak na ich wiedzę wpływa nauka zdalna?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Ósmoklasiści z Bełchatowa oceniają próbny test z języka polskiego

W czwartek czeka ich egzamin z matematyki, a w piątek z języka obcego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy uważasz, że sytuacja epidemiologiczna w kraju jest na tyle poważna, żeby wprowadzać całkowity lockdown?
W wypadku zginęło dwoje uczniów. Wyrok na kierowcę ciężarówki