Park dla psów i kolejna tężnia. Poznaliśmy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Park dla psów i kolejna tężnia. Poznaliśmy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

2023-09-19 14:16

Bełchatowianie wybrali projekty, które w przyszłym roku miasto zrealizuje w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W gronie zwycięzców znalazły się cztery zadania. Więcej szczegółów w tym artykule.

W tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa wzięło udział prawie 2,8 tysiąca mieszkańców Bełchatowa, którzy wybierali spośród 9 projektów. Pula środków do podziału na 2024 rok wynosiła 1 mln zł, w tym 900 tys. zł na tzw. projekty twarde i 100 tys. na projekty miękkie.

Dziękuję wszystkim bełchatowianom, którzy wzięli udział w przygotowaniu projektów do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa, ale też w głosowaniu. Świadczy to o tym, że zainteresowanie życiem miasta, jak i chęć bezpośredniego uczestniczenia w życiu Bełchatowa jest duże. Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy nie tylko przyglądają się z boku na to, co dzieje się w mieście, ale chcą też aktywnie w tym uczestniczyć – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Budżet Obywatelski Bełchatowa: wygrane projekty

Na projekty twarde w sumie bełchatowianie oddali prawie 2,6 tys. głosów. Najwięcej zebrał projekt: „Budowa tężni solankowej na os. Olsztyńskim”. Ma ona powstać przy ul. Kujawskiej i być podobna do tych, które już w Bełchatowie funkcjonują. Drugie, pod względem liczby głosów, jest zadanie: „Ekologiczny park dla psów”. Powstanie on na os. Budowlanych, znajdą się na nim m.in. różnego rodzaju przeszkody, śluza wejściowa, a także mała architektura. Te dwa zadania będą realizowane w przyszłym roku.

Wśród projektów miękkich największą popularnością cieszył się „Zdrowy Bełchatów na PLUS”. W ramach programu bełchatowianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań m.in. kardiologicznych. Miasto zrealizuje też drugi ze zgłoszonych projektów. Mowa o „Bełchatowskiej Akademii Liderów”, który jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na wolontariuszy i ich pracę. Jego celem m.in. jest zorganizowanie szkoleń, które pomogą przyszłym wolontariuszom zdobyć odpowiednie umiejętności i niezbędną wiedzę. W sumie na projekty miękkie oddano blisko 1800 głosów.

Ze szczegółowym opisem wszystkich projektów można się zapoznać na stronie decydujemy.belchatow.pl. Tam też dostępne są wyniki Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa 2024 wraz z liczbą oddanych głosów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Na jaką pogodę zimą czekasz?
Ta wersja piosenki Sanah podbija internet!