koronawirus w polsce

i

Autor: Pixabay Koronawirus: mniej testów, to mniej zakażeń. Ta taktyka jest jednak myląca

Pękła setka. Kolejny dobowy rekord zakażeń w powiecie bełchatowskim

2020-10-27 15:48

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 16 tys. nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, z czego ponad 14 tys. zachorowań odnotowano na terenie Łódzkiego. Niepokojące dane płyną też z Bełchatowa – w ciągu ostatniej doby liczba chorych w naszym powiecie wzrosła o ponad sto osób!

Niestety mamy do czynienia z kolejnym paskudnym rekordem - zarówno w skali całego kraju jak i powiatu bełchatowskiego. Służby wojewody łódzkiego poinformowały, że w ciągu ostatniej doby w naszym regionie odnotowano 105 nowych zakażeń.

To nie koniec złych wiadomości. Wiele wskazuje na to, że trzycyfrowa liczba zakażeń może się już utrzymać, bo w bełchatowskim sanepidzie mają obecnie więcej testów pozytywnych niż negatywnych.

- Cały czas wyniki do nas spływają, testy się kumulują, a wyniki czekają. Do tego należy dodać bardzo istotny fakt: lekarze POZ-tów zlecają dużą ilość testów, więc taka tendencja z pewnością będzie się utrzymywać. Nie ukrywajmy, sytuacja w powiecie nie jest dobra - mówią nam pracownicy sanepidu w Bełchatowie. Urzędnicy ze stacji podkreślają, że na ostatnie liczby wpływa też m.in.: wydłużenie pracy punktu drive-thru. A więcej testów, to więcej pacjentów "dodatnich".

Epidemiolodzy cały czas przypominają o zasadzie DDM, czyli Dezynfekcja, Dystans i Maseczka.

- Ludzie noszą maski już na całym świecie. Pamiętajmy o myciu rąk ciepłą wodą, o ich dezynfekcji. Zachowujmy też odpowiednie odległości między sobą - podkreśla Joanna Samburska z sanepidu w Bełchatowie.

W tej chwili z COVID-19 zmaga się już 910 mieszkańców naszego powiatu. Liczba wszystkich zakażeń w powiecie bełchatowskim od początku pandemii zbliża się już do 1,5 tys.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić drugi lockdown?
Policjantka bije brawo protestującym we Wrocławiu