Pijana bełchatowianka na hulajnodze. 32-latka wydmuchała blisko promil alkoholu

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijana bełchatowianka na hulajnodze. 32-latka wydmuchała blisko promil alkoholu

2023-03-28 12:31

Sunęła wężykiem na hulajnodze na jednej z głównych dróg w Bełchatowie. Pijana 32-latka szybko przykuła uwagę policyjnego patrolu. Kobieta miał prawie promil alkoholu w organizmie. Otrzymała mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

W poniedziałek, 27 marca policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili działania „Kierujący – Pieszy”. Zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Czas wiosenny sprawił, że na drogach pojawili się również rowerzyści i zwolennicy jazdy na hulajnogach, więc uwaga mundurowych skupiona była również na zachowaniach tej grupy uczestników ruchu drogowego.

- Po południu oczom policjantów ukazał się obraz osoby sunącej wężykiem na hulajnodze po drodze publicznej. Kierującą tym jednośladem kobietę policjanci namierzyli na ulicy Czaplinieckiej i natychmiast ją skontrolowali. Od 32-latki czuć było woń alkoholu. Jak się okazało bełchatowianka miała blisko promil alkoholu w organizmie - relacjonują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Za takie wykroczenie w ruchu drogowym otrzymała 2,5 tysiąca złotych mandatu karnego i do domu wróciła pieszo.

Obowiązujący taryfikator mandatów karnych zakłada 2,5 tysiąca złotych mandatu, kiedy poziom alkoholu we krwi kierowcy jednośladu jest powyżej 0,5 promila, natomiast za jazdę rowerem lub hulajnogą elektryczną w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1 tysiąca złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy chcesz, żeby lato 2023 było upalne?
Pchał samochód "pod prąd". W kieszeni miał narkotyki