22-latek uciekał przed policją w Bełchatowie. Co miał na sumieniu?

i

Autor: RR

Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją! 22-latek wpadł we własnym domu

2021-06-14 15:53

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Bełchatowie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 22-latek miał 1,5 promila alkoholu i jechał bez uprawnień. Usłyszał już zarzuty.

W nocy 14 czerwca policjanci z bełchatowskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Renault Laguna, który jechał ulicą Czapliniecką. Ale kierowca chciał policjantów przechytrzyć.

- Mężczyzna zwolnił i zatrzymał auto na jezdni, po czym energicznie wycofał i zaczął uciekać. W tej sytuacji policjanci podjęli pościg. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące niezwłoczne zatrzymanie się. Uciekinier jechał ulicą Czapliniecka, Grabową następnie przez Domiechowice cały czas przyspieszając. W miejscowości Emilin kierowca podjechał pod posesję, porzucił auto i wbiegł do domu. Mundurowi zatrzymali go w jego mieszkaniu, gdzie próbował się ukryć - informują bełchatowscy funkcjonariusze.

Okazało się, że 22-latek był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami.

- Tłumaczył, że pojechał tylko po papierosy. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, mieszkaniec gminy Bełchatów został przesłuchany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej - dodają policjanci z KPP w Bełchatowie.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy odczuwasz wzrost cen mebli?
Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn