Pijany przyjechał traktorem do sklepu po alkohol. Bełchatowianin miał 3 promile alkoholu

i

Autor: Policja

Pijany przyjechał traktorem do sklepu po alkohol. Bełchatowianin miał 3 promile alkoholu

2022-05-23 13:41

Kompletnie pijany przyjechał traktorem do sklepu monopolowego. Mowa o 49-letnim mieszkańcu Bełchatowa, który wydmuchał 3 promile. To nie wszystko, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i jechał bez ważnego przeglądu. Teraz będzie się gęsto tłumaczył przed sądem.

19 maja po godz. 13 policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Zdzieszulice Górne w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na traktorzystę, kiedy wyjeżdżał z terenu ogrodzonego pola na drogę publiczną. Skręcając pługiem zaczepił o stojąca na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest on nietrzeźwy.

- Finalnie kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem. Chwilę później wyszedł z zakupami. Niósł butelkę wódki oraz czteropak piwa. Idąc w kierunku swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. W takiej sytuacji świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali. Pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu - informują bełchatowscy policjanci. 

Na tym jego kłopoty się nie skończyły. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci byli bezlitośni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE