Pijany przyjechał traktorem do sklepu po alkohol. Bełchatowianin miał 3 promile alkoholu

i

Autor: Policja

Pijany przyjechał traktorem do sklepu po alkohol. Bełchatowianin miał 3 promile alkoholu

2022-05-23 13:41

Kompletnie pijany przyjechał traktorem do sklepu monopolowego. Mowa o 49-letnim mieszkańcu Bełchatowa, który wydmuchał 3 promile. To nie wszystko, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i jechał bez ważnego przeglądu. Teraz będzie się gęsto tłumaczył przed sądem.

19 maja po godz. 13 policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Zdzieszulice Górne w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na traktorzystę, kiedy wyjeżdżał z terenu ogrodzonego pola na drogę publiczną. Skręcając pługiem zaczepił o stojąca na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest on nietrzeźwy.

- Finalnie kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem. Chwilę później wyszedł z zakupami. Niósł butelkę wódki oraz czteropak piwa. Idąc w kierunku swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. W takiej sytuacji świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali. Pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu - informują bełchatowscy policjanci. 

Na tym jego kłopoty się nie skończyły. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci byli bezlitośni