Pikieta na pasach, kierowcy w korku. Pracownicy Elbest Security zablokowali drogi do Elektrowni Bełchatów [AUDIO]

i

Autor: RR

Pikieta na pasach, kierowcy w korku. Pracownicy Elbest Security zablokowali drogi do Elektrowni Bełchatów [AUDIO]

2022-11-30 13:46

Zablokowali główne drogi do Elektrowni i Kopalni Bełchatów - i jak mówią - to dopiero początek. Dziś rano protestowali tam pracownicy spółki Elbest Security - firmy ochraniającej strategiczne obiekty Polskiej Grupy Energetycznej. Domagają się gwarancji pracy i płacy.

Jak obiecali, tak zrobili. Dziś o godz. 5.30 rozpoczął się protest pracowników spółki Elbest Security. Pikiety zorganizowano na głównych drogach dojazdowych do Elektrowni i Kopalni Bełchatów w trzech lokalizacjach: koło zjazdu do ośrodka Słok, w okolicy miejscowości Piaski oraz w Nowym Janowie.

Ruch był puszczany co kilka, kilkanaście minut i kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Korek sięgał kilku kilometrów. Ale kierowcy byli dosyć wyrozumiali. 

Protestujący domagają się gwarancji pracy i płacy. Pracownicy nie chcą przejść do Polskiego Holdingu Obronnego, tylko znaleźć się w strukturach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która ma skonsolidować państwowe elektrownie węglowe.

Kolejne blokady dróg mają być w czwartek i piątek.​ Jeżeli ich żądania nie zostaną spełnione nie wykluczają zaostrzenia protestu.

Relacja z dzisiejszej pikiety w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Pracownicy spółki Elbest Security zablokowali drogi do elektrowni i kopalni. Posłuchaj wypowiedzi protestujących

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wzięlibyście udział w takim pokazie?
Jerzy S. w prokuraturze, dziś usłyszy zarzuty w sprawie spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu