Placówki oświatowe w Bełchatowie zwarte i gotowe. Startuje nowy rok szkolny [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Placówki oświatowe w Bełchatowie zwarte i gotowe. Startuje nowy rok szkolny [AUDIO]

2022-08-31 14:04

Już tylko godziny dzielą ich od pierwszego dzwonka w szkole. Już w najbliższy czwartek do szkół i przedszkoli wrócą uczniowie. W miejskich placówkach uczyć się będzie blisko 7 tys. dzieci w ponad 300 oddziałach.

Przygotowania do nowego roku szkolnego miasto prowadziło przez dwa wakacyjne miesiące, wszystko po to, by uczniowie mieli zapewnione dobre oraz bezpieczne warunki do nauki.

- Inaugurację nowego roku szkolnego jak zawsze poprzedziliśmy intensywnymi wakacyjnymi przygotowaniami. Jeśli chodzi o rekrutację, to dla wszystkich uczniów i przedszkolaków przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną, uwzględniającą zarówno ich predyspozycje, jak i zainteresowania. Dużą wagę przywiązujemy także do zapewnienia młodym bełchatowianom odpowiednich warunków edukacyjnych i opiekuńczych. Dlatego też praktycznie w każdej szkole i przedszkolu w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy wykonywaliśmy prace porządkowe, konserwatorskie oraz drobne naprawy. W kilku przeprowadziliśmy większe remonty. Zadbaliśmy również o doposażenie pracowni, co z pewnością pozwoli jeszcze lepiej rozwijać umiejętności naszych uczniów – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Najwięcej dzieci, bo blisko 5 tys., zasiądzie w ławkach ośmiu szkół podstawowych. W dziewięciu przedszkolach opiekę zapewnioną będzie mieć 1,4 tys. najmłodszych bełchatowian, zaś w III Liceum Ogólnokształcącym uczyć się będzie niemal 500 uczniów.

Jedni się cieszą, drudzy kręcą nosem na powrót do nauki. Uczniowie w różnych nastrojach będą witać nowy rok szkolny.

Młodzież z Bełchatowa o powrocie do szkoły

W nowym roku szkolnym 2022/2023 w naszych szkołach naukę podejmie też ok. 120 uczniów z Ukrainy. Liczba ta jest ruchoma, ponieważ część naszych gości wyjeżdża z Bełchatowa, inni natomiast przyjeżdżają.

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Okres wakacyjny szkoły miejskie szkoły i przedszkola wykorzystały na przeprowadzenie remontów oraz prac konserwatorskich. Mowa m.in. o malowaniu ścian w szkolnych pomieszczeniach, wymianie zużytego sprzętu, naprawach stolików, krzeseł, a także innego wyposażenia. Tam, gdzie było to potrzebne, przeprowadzone zostały także większe roboty, np. naprawy dachów w SP 4, 12 i 13, modernizacja i przebudowa bloku kuchennego w Dziewiątce czy naprawa dźwigu towarowego w PS nr 1. Część prac prowadzona będzie jeszcze po pierwszym wrześniowym dzwonku – jak budowa placu zabaw przy IPS nr 3.

W planach jest również remont sanitariatów w SP nr 12. Dodatkowo miasto szykuje się do kolejnego dużego zadania. Chodzi o uporządkowanie dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 4, tak aby był on bezpieczny, a liczba miejsc parkingowych wystarczająca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Cieszysz się na koniec lata?
Awantura o miejsce parkingowe. 44-latek wyciągnął broń