Prohibicja

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Podliczyli, ile mieszkańcy gminy Bełchatów wydali na alkohol. Ta kwota zaskoczyła nawet samych urzędników

2022-02-15 14:55

Mieszkańcy gminy Bełchatów coraz więcej wydają na napoje wyskokowe. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podliczyła, ile mieszkańcy przeznaczyli w 2021 roku na alkohol zakupiony w punktach położonych na terenie gminy Bełchatów. Ta kwota jest wyższa od środków jakie samorząd wydał na kluczowe inwestycje drogowe.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bełchatowie podliczyła, ile mieszkańcy gminy wydali w 2021 roku na alkohol zakupiony w punktach położonych na terenie Gminy Bełchatów. Wartość sprzedaży napojów alkoholowych w 2021 roku to w sumie 4,3 mln zł. To niemal o 300 tys. zł więcej niż w 2020 roku, gdy wartość sprzedaży alkoholu w punktach na terenie Gminy Bełchatów wyniosła niespełna 4,1 mln zł.

Najwięcej wydano na mocne alkohole, czyli takie z zawartością alkoholu powyżej 18%. W 2021 roku zakupiono ich za ponad 2,1 mln zł. Niewiele mniej wydano na napoje o zawartości alkoholu do 4,5 % i na piwa - w sumie to blisko 2 mln zł. Na napoje o zawartości alkoholu od 4,5% do 18% z wyjątkiem piwa, wydano w 2021 roku 278 tysięcy. 

Jak do tych danych odnoszą się pracownicy Urzędu Gminy Bełchatów?

Kwoty są zatrważające - przyznaje Ewa Drzazga, rzeczniczka urzędu. - Jeżeli zsumujemy trzy duże inwestycje drogowe, które realizowaliśmy w ubiegłym roku na terenie gminy Bełchatów, to ich koszt jeszcze nie dosięgnie pułapu sumy wydanej na alkohol. Za przebudowę tych 3,5 km dróg gmina zapłaciła nieco ponad 4,1 mln złotych. Natomiast wartość sprzedaży napojów alkoholowych wyniosła niespełna 4,4 mln - dodaje. 

Warto też pamiętać o tym, że w gminie Bełchatów z roku na rok przybywa nowych mieszkańców, co też przekłada się na wyższe kwoty wydawane na alkohol.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!  

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?
Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany