Podziel się ciepłem i zostaw zimową odzież na wieszaku. W Bełchatowie znów ruszył punkt wymiany ciepła

i

Autor: RR

Podziel się ciepłem i zostaw zimową odzież na wieszaku. W Bełchatowie ruszyły punkty "wymiany ciepła"

2021-11-30 15:32

W Bełchatowie wystartowała kolejna edycja akcji polegającej na wsparciu potrzebujących osób w trudnych, zimowych warunkach. Mowa o punktach „wymiany ciepła”, które ruszyły w dwóch lokalizacjach na terenie miasta. Zamiast wyrzucać niepotrzebną kurtkę czy sweter, można ją podarować osobie w potrzebie.

Po rocznej przerwie akcja "wymiany ciepła" wraca do Bełchatowa. Jej idea jest bardzo prosta, każdy może odwiedzić punkt i zostawić w nim niepotrzebną, zimowy odzież i każdy, bez skrępowania, może ją stamtąd zabrać. Nie jest tajemnicą, że z tego punktu najchętniej korzystają osoby bezdomne dla których zima to najtrudniejszy okres w roku. 

- W naszym punkcie mamy już kurtki, trochę ciepłych spodni czy swetrów, są też czapki i szaliki. Apelujemy, aby zostawiać tu ciepłą odzież, bo właśnie po to jest ten punkt - mówi Agnieszka Cabaj z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. To właśnie przy siedzibie MOPS-u przy ulicy Staszica 18 ruszył jeden z dwóch punktów "wymiany ciepła" w Bełchatowie, który dostępny jest całą dobę. Drugi znajduje się w siedzibie PEC-u przy ulicy Wojska Polskiego 132. 

Na wieszakach można zostawić ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ważne jest tylko to, żeby były one czyste i niezniszczone.

Przypomnijmy, że do Polski pomysł wymiany odzieży przywędrował z Budapesztu. W Bełchatowie od kilku lat akcję organizuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy w Polsce mamy drożyznę?
Wandal zniszczył elewację zabytkowego budynku