Ukrył narkotyki w piecu. 44-latkowi z Bełchatowa grozi do 10 lat więzienia

i

Autor: KPP Bełchatów

Ukrył narkotyki w piecu. 44-latkowi z Bełchatowa grozi do 10 lat więzienia

2021-11-30 14:43

Zarzut i trzymiesięczny areszt dla 44-latka z Bełchatowa, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna ukrył ponad pół kilograma metamfetaminy w piecu. Tłumaczył się, że o niczym nie wie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Bełchatowscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową znów mieli nosa. Po tym jak wytypowali podejrzanego o posiadanie substancji odurzających, postanowili złożyć mu wizytę. 27 listopada podjechali pod wytypowany adres. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. 

Na podwórzu zastali 44-latka stojącego z reklamówką. Na widok nieoczekiwanych gości, mężczyzna szybko wbiegł do domu. Jak się później okazało, próbował ukryć zakazane środki. Słysząc o celu policyjnej wizyty, bełchatowianin nie przyznał się do posiadania narkotyków. Jednak podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli środki odurzające. Znaleźli je w kotłowni, wewnątrz wygaszonego pieca. Były w słoiku oraz foliowych dilerkach zapakowanych reklamówkę, którą wcześniej mężczyzna miał przy sobie. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma metamfetaminy. Nawet w tej sytuacji mężczyzna wszystkiemu zaprzeczał, twierdząc, że narkotyki ktoś mu podrzucił - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Następnego dnia 44-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kolejnego dnia sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego bełchatowskiej komendy powiatowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zaostrzanie obostrzeń to dobry pomysł?
Pościg pod Bydgoszczą. Pijany 21-latek uzbierał aż 41 punktów karnych