Policjanci z Bełchatowa ruszyli na drogi. W jeden dzień wystawili blisko 120 mandatów!

i

Autor: KPP Bełchatów

Policjanci z Bełchatowa ruszyli na drogi. W jeden dzień wystawili blisko 120 mandatów!

2021-10-29 13:20

Dziś ruszyła policyjna akcja „Znicz 2021”. Działania mundurowych potrwają do 2 listopada. Ale drogówka w Bełchatowie już wczoraj miała dużo pracy. W ramach innej akcji, "Bezpieczna K-74", w jeden dzień wystawili prawie 120 mandatów i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych. Jak zwykle kary dotyczyły nadmiernej prędkości.

Policja ruszyła z akcją „Znicz 2021”. Od piątku, 29 października na drogach będzie zdecydowanie więcej patroli i kontroli, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Jakie działania planują służby?

- Przede wszystkim skupimy się na kontrolach prędkości i stanu trzeźwości kierujących. Apeluję, aby zdjąć nogę z gazu i śpieszyć się powoli. Pamiętajmy też, aby do takiej dalszej trasy dobrze się przygotować i jechać wypoczętym. Ale nasze działania nie tylko będą skupione na kierowcach, bo zwrócimy też uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza na pieszych. Przypominamy w tym miejscu o odblaskach, które mogą uratować życie - mówi Marcin Kucner, szef drogówki w Bełchatowie.

Policyjne działania "Znicz 2021" potrwają do wtorku, 2 listopada.

Policyjne kontrole na drodze "74". Prawie 120 mandatów w jeden dzień

Mundurowi apelują o ostrożność i zapewniają, że nie będzie taryfy ulgowej. Przykładem niech będzie czwartkowa akcja "Bezpieczna K-74". W jeden dzień drogówka nałożyła 118 mandatów i zatrzymała 11 dowodów rejestracyjnych. Tradycyjnie głównym grzechem kierowców była nadmierna prędkość.

Kontrole były prowadzone na odcinku "74" na terenie powiatu bełchatowskiego. Wybór tej drogi nie był przypadkowy. 

Od początku 2021 roku na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci odnotowali 71 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 9 osób. Tylko na drodze K-74 w granicach powiatu śmierć poniosło aż 6 osób - zaznaczają policjanci z KPP w Bełchatowie, którzy niezmiennie apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.   

Masz dla nas interesujący temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy.

Sonda
Czy wybierasz się samochodem na cmentarz we Wszystkich Świętych?
Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu