Policyjna akcja Majówka 2021. Lepiej zdjąć nogę z gazu!

i

Autor: KPP Bełchatów

Policyjna akcja "Majówka 2021". Lepiej zdjąć nogę z gazu!

2021-04-29 16:21

Od piątku, 30 kwietnia w całej Polsce wzmożone kontrole policji. Mundurowi ruszają z działaniami pod hasłem "Majówka 2021". Akcja potrwa do 3 maja. Co planują policjanci? Sprawdź!

Rozpoczyna się majówka, czyli ulubiony weekend Polaków. W związku z obowiązującymi obostrzeniami wiele osób zostanie w domach, ale spora część z pewnością zdecyduje się na bliższe lub dalsze wyjazdy. O bezpieczeństwo na drogach, jak co roku, będą dbać policjanci, którzy 30 kwietnia rozpoczynają akcję "Majówka 2021".

- Będziemy zwracali szczególną uwagę na pojazdy, które przekraczają prędkość. Będziemy też wykonywać badania stanu trzeźwości oraz zwrócimy uwagę nie niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów - mówi Marcin Kucner, szef drogówki w Bełchatowie, który po raz kolejny apeluje, aby nie jechać samochodem na "podwójnym gazie". - Siadając do grilla i spożywając alkohol pamiętajmy o tym, aby później nie wsiadać za kierownicę - dodaje Kucner.

Policyjne działania "Majówka 2021" rozpoczną się piątkową akcją "Kaskada". Na krótkim odcinku drogi będzie można trafić na dwa patrole policji.

- To dobry sposób na niesfornych kierowców, których ktoś ostrzegł o stojących patrolu. Tacy kierowcy zwalniają, a następnie mijając go zwiększają prędkość - tłumaczy naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP w Bełchatowie.

Kierowcy z "ciężką stopą" mogą złapać nawet dwa mandaty w odstępie kilkunastu minut. Lepiej więc zdjąć nogę z gazu.

Wzmożone kontrole potrwają do 3 maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Jaki rodzaj paliwa tankujesz do swojego samochodu?
Nocna akcja na stacji paliw w Konstancie-Jeziornie. Policja postrzeliła poszukiwanego!