Policyjne suszarki znów poszły w ruch. Ruszyła akcja Bezpieczna droga do szkoły [AUDIO]

i

Autor: RR

Policyjne "suszarki" znów poszły w ruch. Ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły" [AUDIO]

2022-09-01 15:35

Więcej patroli i kontroli przy placówkach oświatowych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policja ruszyła z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na prędkość i trzeźwość kierowców. W Bełchatowie posypały się już pierwsze mandaty.

Jak co roku, gdy dzieci wracają do szkół, wzmożone działania rozpoczyna też policja. Mowa o akcji "Bezpieczna droga do szkoły. Mundurowi sprawdzają prędkość i trzeźwość kierowców, zwracają też uwagę na inne wykroczenia. Funkcjonariuszy można spotkać nie tylko przy szkołach, ale też przedszkolach i żłobkach. 

- Naszym celem jest, aby dzieci i rodzice bezpiecznie dotarli do szkoły i z niej wrócili. Kierowcy muszą pamiętać o odpowiednich zachowaniach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych - informuje policja w Bełchatowie. 

Życie pokazuje, że nie wszyscy się do nich stosują. Już pierwszego dnia akcji w Bełchatowie posypały się pierwsze mandaty. Głównie za nadmierną prędkość.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Akcja Bezpieczna droga do szkoły w Bełchatowie. Policja łapie za prędkość

Takie działania potrwają przynajmniej do przyszłego tygodnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Podobają ci się ławki w kształcie Polski?
Szef ZNP zdradza, kiedy może dojść do strajku nauczycieli. Fatalny termin