Ponad pół miliona złotych za spalony maszt. Takie odszkodowanie dostał MCS w Bełchatowie

i

Autor: GKS Bełchatów

Ponad pół miliona złotych za spalony maszt. Takie odszkodowanie dostał MCS w Bełchatowie

2021-09-20 14:24

Ponad pół miliona złotych odszkodowania – taką sumę od ubezpieczyciela otrzymało Miejskie Centrum Sportu na naprawę jupitera na stadionie GKS-u Bełchatów. Maszt z powodu awarii zapalił się w maju tuż przed jednym z meczów ligowych „Brunatnych”. Prace związane z naprawą jupitera już się rozpoczęły.

Ubezpieczyciel przyznał odszkodowanie na naprawę masztu oświetleniowego na miejskim stadionie przy ulicy Sportowej 3. Mowa o kwocie blisko 550 tys. zł netto, czyli dokładnie takiej, o jaką ubiegało się Miejskie Centrum Sportu. 

Przede wszystkim warto podkreślić fakt, że maszty użytkowane i konserwowane były w sposób właściwy, a awaria spowodowana była zdarzeniem losowym, na które MCS nie miało wpływu. Dowodzi tego przyznane odszkodowanie pokrywające koszty naprawy – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu. 

W wyniku awarii uszkodzona została instalacja elektryczna masztu nr 2, tzn. spłonęła rozdzielnica główna (w tym rozdzielnica HD), przewody elektryczne o długości ponad 4000 metrów bieżących. Zniszczonych zostało 80 układów zapłonowych. Podczas akcji gaśniczej uszkodzeniu uległo 80 lamp zewnętrznych. 

Prace naprawce już ruszyły. Prowadzone są na wysokości ponad 40 metrów. Mają się zakończyć w listopadzie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy wykorzystałeś w te wakacje bon turystyczny?
Tajemniczy kompleks