Potrącenie rowerzystki na ulicy Czaplinieckiej. 48-latka trafiła do szpitala

i

Autor: KPP Bełchatów

Potrącenie rowerzystki na ulicy Czaplinieckiej. 48-latka trafiła do szpitala

2024-02-23 15:36

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności potrącenia rowerzystki na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. 48-letnia cyklistka trafiła do bełchatowskiego szpitala. Zawinił 71-letni kierowca osobówki.

22 lutego około godziny 8 policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem kierującej rowerem i pojazdów osobowych.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 71-letni kierowca samochodu marki Kia Ceed, na ulicy Czaplinieckiej, skręcając we wjazd do posesji zatrzymał pojazd, aby udzielić pierwszeństwa przejazdu rowerzystce poruszającej się ścieżką dla rowerów. W tym samym czasie z posesji tej wyjeżdżał 20-letni kierujący samochodem marki Ford Focus. W pewnym momencie kierujący kią nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadącą cyklistkę, która na skutek uderzenia znalazła się pomiędzy pojazdami osobowymi - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP w Bełchatowie. 

Na miejsce natychmiast zostali wezwani medycy, którzy zabrali 48-letnią rowerzystkę do bełchatowskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów oraz jednośladu, zabezpieczyli również ślady związane ze zdarzeniem. Ustalili także świadków. Wszystkie okoliczności wypadku są teraz przedmiotem postępowania prowadzonego przez śledczych z Wydziału do spraw Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu mechanicznego oraz rowerzysty może mieć drastyczne w skutkach konsekwencje - przypomina Iwona Kaszewska.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za strajkiem rolników w Polsce?
Kierowca autobusu zobaczył niewidomą przy przejściu dla pieszych. Jego reakcja poruszyła wszystkich