Powstał nowy mural w samym centrum Bełchatowa. Nawiązuje do symboliki miasta

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Powstał nowy mural w samym centrum Bełchatowa. Nawiązuje do symboliki miasta

2021-10-07 15:00

Bełchatów, a w każdej literze jego nazwy symbole naszego miasta – tak wygląda najnowszy mural, który można już podziwiać na murze na placu Narutowicz. Dzieło Tomasza Pieczara, którego wspomagali Michał Kowalski oraz Edyta Kowalska, powstało w ramach tegorocznego Festiwalu Sztuki Jabłka.

Mural na Placu Narutowicza to pamiątka po ostatniej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka. Jednym z festiwalowych działań było właśnie stworzenie wyjątkowego graffiti na głównym deptaku miasta. 

Zamysł artystów – Tomasza Pieczary, Michała Kowalskiego oraz Edyty Kowalskiej – był prosty: wpleść symbole Bełchatowa w jego nazwę. W efekcie w dziewięciu literach mamy nawiązania m.in. do jabłka i biblijnej Ewy. Ale nie tylko. O muralu opowiedział nam jeden z autorów, który, co warto przypomnieć, wcześniej namalował trzy uliczne obrazy na Kamienicach Tkaczy (Ewę z jabłkiem, portret patrona Bełchatowa św. Jana Pawła II oraz Tkaczkę przy pracy).

- To co malujemy jest wynikiem tego, że chcemy trochę bełchatowian przyzwyczaić do tej formy przedstawiania jakiejś wizji artystycznej, bądź rocznic czy okazji. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli też okazję pokazać coś bardziej swojego, bo wiem, że część bełchatowian też chciałaby takie rzeczy zobaczyć - mówi Tomasz Pieczara.  

Mural zawiera wiele elementów charakterystycznych dla Bełchatowa, a w szczególności Placu Narutowicza. Warto to zobaczyć!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama